jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۲۳۷   ۱۰ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۲:۴۰

واکسیناسیون بر علیه ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان هم اکنون با گستره بیشتری در جهان در حال انجام است.

به گزارش جام جم آنلاین ، در حالی که شمار قربانیان کرونایی در سراسر جهان از مرز 2 میلیون و 496 هزار و 749 نفر رد شده است مهم ترین اخبار کرونایی را مرور می کنیم.

*بیش از هزار و 900 نفر در سراسر خاک آمریکا مبتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا هستند و این نشان می دهد بحران کرونای جهش یافته در آمریکا به شکل خطرناکی رسیده است. در خود آمریکا نیز یک ویروس جهش یافته که به نوع آمریکایی موسوم است.

*کلمبیا مجوز اضطراری از واکسن کرونای آکسفورد رادر این کشور صادر کرد. این کشور یکی از بدترین وضعیت ها را از لحاظ همه گیری در میان کشورهای جهان دارد. در این کشور آمریکای جنوبی 2 میلیون و 233 هزار و 589 نفر مبتلا شده اند و تعداد قربانیان 59 هزار و 118 نفر ذکر شده است.

*بر اساس گزارش ها ویروس جهش یافته انگلیسی در بهار پیش رو باعث می شود تا موج بعدی بیماری کرونا در ایالات متحده آمریکا رقم بخورد.

*با توجه به جهش های متعدد کووید-19 محققان هشدار می دهند باید فاصله بین تزریق دوز اول و دوز دوم واکسن کرونا کمتر شود در غیراینصورت ممکن است فاصله بیش از اندازه بین تزریق دو واکسن بی اثری آن را رقم بزند.

*دو میلیون دوز از واکسن جدید آمریکایی ها یعنی جانسون و جانسون هفته آینده در این کشور توزیع خواهد شد.

* فرانسیس کالینز ، مدیر انستیتوهای ملی بهداشت آمریکا در یک پست وبلاگی روز سه شنبه نوشت: ممکن است یک دوز واکسن کرونا ویروس برای افرادی که قبلاً آلوده شده اند کافی باشد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

*نگرانی ها در رابطه با مرگ و میر کودکان به دلیل ابتلا به کرونا هنگامی بیشتر شد که یک دختر بچه شش ساله بریتانیایی تنها ساعاتی بعد از اینکه دل درد گرفت و تست فوری نشان داد که آلوده به کرونا است درگذشت. موج جدید کرونا در جهان اکنون افراد کم سن و سال را بیشتر درگیر می کند. به تازگی در ایران نیز یک دختربچه 9 ساله در پی ابتلا به کرونا درگذشته بود.

*هند محموله های واکسن کرونا را به آفریقا فرستاد.

*محدودیت های کرونایی در کشور سوئد بیشتر می شود. سفرهای بین شهری کنترل خواهد شد ضمن اینکه نزدن ماسک در اماکن عمومی جریمه به دنبال خواهد داشت.

*مکزیک در نظر دارد به منظور رونق دهی به صنعت گردشگری که در پی پاندمی کرونایی تعطیل شده بود مجددا برخی از مناطق توریستی را بر روی گردشگران باز کند که این موضوع با انتقادات زیادی روبرو شده است.

*نخستین محموله از واکسن روسی اسپوتنیک وی وارد کشور مکزیک شد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها