حوادث خراسان رضوی؛ سرقت

«بازارشام» در مخفی گاه مالخرخارجی

اعضای یک باند سرقت از منازل درحالی با تلاش پلیس مشهد به دام افتادند که تیراندازی ماموران انتظامی در دو عملیات جداگانه دیگر نیز به دستگیری عاملان دستبرد به خودرو‌ها انجامید.
کد خبر: ۱۳۰۲۹۴۷
به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از خراسان، فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته  به تشریح سه پرونده سرقت پرداخت و با اشاره به کشف انواع لوازم سرقتی از مخفیگاه مالخر تبعه خارجی که بیان گر ضرب المثل معروف «بازار شام» است، تصریح کرد: به دنبال گزارش دستبرد به اموال یک منزل در مشهد تلاش گسترده افسران کارآزموده تجسس کلانتری طبرسی شمالی برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت آغاز شد.
 
«بازارشام» در مخفی گاه مالخرخارجی
سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: با توجه به بازدید میدانی و تحقیقات غیرمحسوس، مشخص شد سرقت مذکور توسط اعضای یک باند حرفه‌ای صورت گرفته است که با شگردی خاص دست به سرقت زده اند، بنابراین عملیات ردیابی اعضای این باند با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) وارد مرحله جدیدی شد و نیرو‌های تجسس با بازبینی دوربین‌های مدار بسته و همچنین تحلیل شگرد خاص سارقان به سرنخ‌هایی رسیدند که نشان می‌داد یکی از دزدان حرفه‌ای و سابقه دار مشهد به هویت حامد در این سرقت نقش دارد به همین دلیل عملیات دستگیری وی با هدایت و نظارت مستقیم سرگرد مهدی کسروی (رئیس کلانتری طبرسی شمالی) و با کسب مجوز‌های قضایی در دستور کار قرار گرفت تا این که وی در مخفیگاهش به دام افتاد و در بازجویی‌های فنی و تخصصی دیگر اعضای باند را لو داد. فرمانده با تجربه مشهد خاطرنشان کرد: حامد در اعترافات خود مدعی شد که به همراه یکی از دوستانش به نام مجید به منزل یاد شده دستبرد زده اند و اموال سرقتی را نیز به یکی از مالخران معروف تبعه خارجی در خیابان رسالت فروخته اند. مقام ارشد انتظامی مشهد با اشاره به دستگیری دو عضو دیگر این باند با راهنمایی‌های مقام قضایی اضافه کرد: در بازرسی از مخفیگاه مالخر که «سجاد» نام دارد، لوازم سرقتی زیادی شامل تعدادی باتری خودرو، موتور برقی، دریل، سنگ فرز، لاستیک زاپاس، تعدادی کامپیوتر خودرو، اتو لوله کشی، جعبه و مقادیر زیادی آچار آلات و ... کشف شده است. وی گفت: تحقیقات بیشتر در این باره از سوی نیرو‌های تجسس در حالی ادامه دارد که شهروندان می‌توانند در اجرای دستور قضایی برای شناسایی اموال مسروقه به کلانتری طبرسی شمالی مشهد مراجعه کنند.

تیراندازی هوایی برای دستگیری دزدان
سرهنگ «عباس صارمی ساداتی» همچنین به مرحله دیگری از طرح تشدید مقابله باسرقت اشاره کرد و افزود: ماموران کلانتری شهرک ناجای مشهد در مرحله اول این عملیات برای دستگیری دو جوان پراید سوار که با تخریب شیشه یک خودروی پژو ۲۰۶ در حال سرقت بودند، وارد عمل شدند. وی گفت: متهمان با سرعت زیاد و به صورت خلاف جهت از صحنه گریختند و عملیات تعقیب و گریز با تیراندازی هوایی پلیس ادامه یافت. سرهنگ صارمی خاطرنشان کرد: خودروی سرقتی پس از طی مسافتی متوقف شد و دو متهم سابقه دار دستگیر شدند. با کشف یک دستگاه تلفن همراه، متهمان در تحقیقات اولیه اعتراف کردند که گوشی را از یک خودروی پژو ۲۰۶ دیگر سرقت کرده اند.

کشف خودروی سرقتی
سرهنگ صارمی ساداتی گفت: تیم تجسس کلانتری شهرک ناجا در اجرای این طرح در محدوده بولوار پیروزی به راننده یک دستگاه خودروی پراید مظنون شدند که به محض مشاهده ماموران انتظامی با سرعت و به صورت خلاف جهت متواری شد. پلیس در عملیات تعقیب و گریز اقدام به تیراندازی هوایی کرد، اما متهم بدون توجه به این موضوع همچنان ادامه مسیر می‌داد تا آن که خودروی سواری دچار ایراد فنی و متوقف شد. سرهنگ صارمی ساداتی گفت: با دستگیری این متهم مشخص شد او یک ساعت قبل خودرو را به سرقت برده و مالک این وسیله نقلیه هنوز نمی‌دانست خودروی پراید سفید رنگ اش سرقت شده است. تحقیقات از این متهم نیز برای کشف دیگر سرقت‌های انجام شده توسط او ادامه دارد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها