jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۲۳۴۸   ۰۹ بهمن ۱۳۹۹  |  ۰۷:۲۶

نخستین مورد ابتلای گربه ها به کرونا در کره جنوبی ثبت شد اما این برای نخستین بار نیست که در جهان تست کرونای یک گربه مثبت اعلام می شود. انتشار این خبر بار دیگر هشداری برای صاحبان گربه های خانگی بود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، یک بچه گربه در کره جنوبی به نخستین حیوانی در این کشور تبدیل شد که مبتلا به کرونا می شود. این بچه گربه کرونا را از صاحب خود گرفته است. البته او نخستین گربه کرونایی جهان نیست. پیش از این مواردی از ابتلا به کرونا در گربه هایی در ژاپن و برزیل ثبت شده  بود. البته یک سگ هم در هنگ کنگ آلوده به ویروس کرونا تشخیص داده شده بود. حالا این بچه گربه جدیدترین مورد ابتلا به کرونا در میان گربه هاست.

نخست وزیر کره جنوبی چونگ سای کیون روز یکشنبه به مقامات بهداشت دستور داد  امکان انتقال کووید19 بین انسان و حیوانات را از نظر علمی ارزیابی کرده و مردم را به خوبی آگاه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان را قرنطینه کنید

خوزستان را قرنطینه کنید

دیروز روز سخت استان خوزستان بود؛ روزی که سه کودک به دلیل ابتلا به ویروس جهش‌ یافته انگلیسی جان خود را از دست دادند.

خطر جهش ویروس و سفر

خطر جهش ویروس و سفر

آخرین آمارها از ابتلای ۲۴ نفر به ویروس جهش‌یافته حكایت دارد. درواقع می‌توان گفت هنوز در روزهای ابتدایی پیك چهارم قرار داریم و‌ ویروس هنوز در تمام كشور گسترده نشده یا دست‌كم ما هنوز نتوانسته‌ایم، این گستردگی را شناسایی كنیم.

با کرونا همسفر نشویم

با کرونا همسفر نشویم

در شرایطی که با اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تا حدودی از موج سهمگین کرونا کاسته شده اما نگران تعطیلات پیش‌رو هستیم؛ تعطیلاتی که ممکن است برای برخی از افراد به منزله فرصتی برای مسافرت باشد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش