jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۸۵۴   ۰۱ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۳:۴۸

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

این رزمایش با هدف ارزیابی میزان آمادگی رزمی یگان‌های نیروی زمینی ارتش در مقابله با تهدید‌ها و تهاجم دشمن و اجرای طرح جابجایی یگان‌ها از مناطق سرزمینی به منطقه ماموریت برابر طرح‌های پیش‌بینی‌شده آغاز شده و در آن انواع تاكتیك‌های خلاقانه بومی به منظور ارزیابی مهارت‌های چندگانه تیپ‌های حرفه‌ای نیروی زمینی ارتش عملیاتی می‌شود.

هرچند پیام این رزمایش برای كشورهای دوست در منطقه؛ پیام صلح و دوستی است، اما در عین حال این رزمایش نشان‌دهنده سرعت وارد شدن نیروهای ما نسبت به تهدیدات موجود است.

به این معنی كه اگر حتی در مسافت‌های دور نیز از سوی دشمنان‌مان تهدید شویم و كسی قصد تجاوز و تعدی به ما را داشته باشد، قادر خواهیم بود در اسرع وقت و در كمترین زمان ممكن، پاسخ قاطعانه‌ای به تهدیدات داده و ضربات هولناكی وارد كنیم تا دشمن از اقدام خود پشیمان شود.

به تعبیری دشمنان جمهوری اسلامی ایران باید بدانند كه قدرت جمهوری اسلامی ایران محدود به مرزهایش نیست و در صورت تعدی می‌توانیم در سطح وسیع‌تری نسبت به جغرافیای كشور، پاسخ كوبنده‌ای به متجاوزان بدهیم.

نیروی زمینی ارتش، دیروز بخش‌هایی از این اقتدار دفاعی را به نمایش گذاشت و تیپ ۶۵ نیروی مخصوص با اجرای عملیات متحرك هوایی، به صورت تركیبی و همزمان عملیات نفوذ و تهاجم را با موفقیت انجام داد.

همچنین در این بخش از رزمایش، غواصان تیپ ۶۵ نیروی مخصوص ارتش به دو گروه تقسیم شده، با بالگردهای شنوك در سطح آب فرود آمده، به عمق دریا نفوذ و اهداف دریایی را منهدم کردند. گروه دوم نیز با انهدام پایگاه‌های تعبیه‌شده در ساحل، به اهداف از پیش تعیین‌شده دست یافتند.

این غواصان با تكیه بر مهارت‌های چندگانه فردی خود، اعم از سقوط آزاد و نفوذ تاكتیكی از زمین، هوا و دریا توانستند ابعاد مختلف این مهارت‌ها را در این رزمایش عملیاتی كرده و با موفقیت تاكتیك نفوذ و تهاجم را اجرا كنند.

ایجاد اختلال در سامانه كنترل فرماندهی، جنگال و مخابرات دشمن در سطح دریا و همچنین عملیات تركیبی چتربازان غواص نیروی زمینی ارتش، با پشتیبانی انواع بالگردهای هوانیروز در سطح و در آب‌های دریای عمان، یكی از تاكتیك‌های به‌كار گرفته‌شده در این رزمایش بود كه با موفقیت اجرا شد.

امیر سرتیپ كیومرث شرفی - سخنگوی رزمایش اقتدار ۹۹ / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها