عضو شورای شهر تهران خبر داد؛

ایران جزو کشورهای پرمصرف گاز و برق

عضو شورای شهر تهران بااشاره به اینکه آلودگی هوا سالانه جان 4 هزار نفر را در پایتخت می‌گیرد، گفت:‌باید مانند کرونا حساسیت‌ها نسبت به معضل آلودگی هوا افزایش یابد.
کد خبر: ۱۳۰۱۷۸۱

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، در مراسم تجلیل از سفیران هوای پاک درباره ‌آلودگی هوا در پایتخت اظهار داشت:‌سالانه حدود 7 میلیون نفر در جهان به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند که این آمار نسبت به متوفیان کرونا در سراسر جهان بسیار بیشتر است.

وی افزود: طی 12 ماه گذشته 2 میلیون نفر در دنیا به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته‌اند و همه کشورها در تکاپو هستند که جلوی این روند را بگیرند و حالا جای تعجب دارد که چرا جهت پیشگیری از مرگ 7 میلیون نفر اقدام اساسی صورت نمی‌گیرد.

این عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: سالانه حدود 4 هزار نفر در اثر آلودگی هوا در پایتخت به صورت مستقیم و غیرمستقیم جان می‌بازند و به نظرم فرقی بین کرونا و آلودگی هوا نیست و در هر دو مورد باید حساسیت‌ها بالا باشد

وی با اشاره به اینکه آلودگی هوا زمینه‌ساز ابتلا به کرونا هم است گفت:‌در هفته‌های اخیر شاهد افزایش گوگرد و ذرات 10 میکرونی در هوای تهران بودیم و اگر عزم و برنامه جدی برای کاهش آلودگی هوا نباشد وضعیت در کلانشهرهایی از جمله تهران بدتر خواهد شد.

نوری با اشاره به اینکه حدود 2.7 میلیارد دلار خسارت ناشی از آلودگی هوا طی یکسال است گفت:‌دولت و مجلس باید به صورت اساسی پای کار آیند و فقط توپ را به زمین شهرداری نیندازند.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: مدیریت شهری هر اقدامی می‌توانسته یا قانون به آن واگذار کرده انجام داده است ولی از دولت و مجلس خواستاریم که اعتباراتی برای این مسأله به صورت ویژه اختصاص دهد و از طرفی نیز استفاده هر چه بیشتر از انرژی‌ های تجدیدپذیر مدنظر قرار گیرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها