jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۷۸۱   ۳۰ دی ۱۳۹۹  |  ۱۷:۵۹

عضو شورای شهر تهران بااشاره به اینکه آلودگی هوا سالانه جان 4 هزار نفر را در پایتخت می‌گیرد، گفت:‌باید مانند کرونا حساسیت‌ها نسبت به معضل آلودگی هوا افزایش یابد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، در مراسم تجلیل از سفیران هوای پاک درباره ‌آلودگی هوا در پایتخت اظهار داشت:‌سالانه حدود 7 میلیون نفر در جهان به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند که این آمار نسبت به متوفیان کرونا در سراسر جهان بسیار بیشتر است.

وی افزود: طی 12 ماه گذشته 2 میلیون نفر در دنیا به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته‌اند و همه کشورها در تکاپو هستند که جلوی این روند را بگیرند و حالا جای تعجب دارد که چرا جهت پیشگیری از مرگ 7 میلیون نفر اقدام اساسی صورت نمی‌گیرد.

این عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: سالانه حدود 4 هزار نفر در اثر آلودگی هوا در پایتخت به صورت مستقیم و غیرمستقیم جان می‌بازند و به نظرم فرقی بین کرونا و آلودگی هوا نیست و در هر دو مورد باید حساسیت‌ها بالا باشد

وی با اشاره به اینکه آلودگی هوا زمینه‌ساز ابتلا به کرونا هم است گفت:‌در هفته‌های اخیر شاهد افزایش گوگرد و ذرات 10 میکرونی در هوای تهران بودیم و اگر عزم و برنامه جدی برای کاهش آلودگی هوا نباشد وضعیت در کلانشهرهایی از جمله تهران بدتر خواهد شد.

نوری با اشاره به اینکه حدود 2.7 میلیارد دلار خسارت ناشی از آلودگی هوا طی یکسال است گفت:‌دولت و مجلس باید به صورت اساسی پای کار آیند و فقط توپ را به زمین شهرداری نیندازند.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: مدیریت شهری هر اقدامی می‌توانسته یا قانون به آن واگذار کرده انجام داده است ولی از دولت و مجلس خواستاریم که اعتباراتی برای این مسأله به صورت ویژه اختصاص دهد و از طرفی نیز استفاده هر چه بیشتر از انرژی‌ های تجدیدپذیر مدنظر قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر