jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۵۰۳   ۲۸ دی ۱۳۹۹  |  ۱۳:۰۰

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا مطرح کرد؛

تاثیر آلودگی هوا بر افزایش کروناویروس

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: آلودگی هوا می‌تواند ابتلا به ویروس کرونا را چند برابر افزایش دهد.

به گزارش جام جم آنلاین، مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره آلودگی هوا اظهار کرد: آلودگی هوا در حال حاضر یک معضل بزرگ و مسئله تهدید آمیزی برای همه خانواده‌ها محسوب می‌شود.

وی افزود: منشا اصلی آلودگی هوا کارخانه‌ها و ترددغیرضروری خودرو‌های تک سرنشین بوده که با وجود شیوع کرونا بیشتر هم شده است.

مردانی بیان کرد: موضوع آلودگی هوا در شهر‌های کوچک کنترل شده اما هنوز در کلانشهر‌ها این مسئله رفع نشده است. با شروع تعطیلات فعلی و تردد‌های خودرو‌های غیر بومی باز هم ممکن است شاهد آلودگی هوا در شهر‌های کوچک باشیم و همچنین چرخه انتقال کرونا دوباره به حرکت در آید.

او تصریح کرد: مسئولان باید تدابیر جدی را درباره ترافیک شهر پیاده کنند تا مردم با ترس کمتری از وسایل نقلیه استفاده کنند.

مردانی گفت: آلودگی هوا می‌تواند ابتلا به ویروس کرونا را چند برابر افزایش دهد. دلیل مبتلا شدن و درگیری بیشتر افراد به کووید ۱۹ همین آلودگی هواست، زیرا ریه‌ها و دستگاه‌های تنفسی به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا  توصیه کرد: بهتر است در روزهایی که هوا ناسالم است افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت‌ های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و دیگر افراد جامعه نیز از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان را قرنطینه کنید

خوزستان را قرنطینه کنید

دیروز روز سخت استان خوزستان بود؛ روزی که سه کودک به دلیل ابتلا به ویروس جهش‌ یافته انگلیسی جان خود را از دست دادند.

خطر جهش ویروس و سفر

خطر جهش ویروس و سفر

آخرین آمارها از ابتلای ۲۴ نفر به ویروس جهش‌یافته حكایت دارد. درواقع می‌توان گفت هنوز در روزهای ابتدایی پیك چهارم قرار داریم و‌ ویروس هنوز در تمام كشور گسترده نشده یا دست‌كم ما هنوز نتوانسته‌ایم، این گستردگی را شناسایی كنیم.

با کرونا همسفر نشویم

با کرونا همسفر نشویم

در شرایطی که با اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تا حدودی از موج سهمگین کرونا کاسته شده اما نگران تعطیلات پیش‌رو هستیم؛ تعطیلاتی که ممکن است برای برخی از افراد به منزله فرصتی برای مسافرت باشد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش