jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۰۱۳۰۳   ۲۶ دی ۱۳۹۹  |  ۱۳:۳۰

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر خبر داد؛

تداوم کاهش قیمت در بازار طلا و سکه

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: با توجه به حوادث و درگیری‌های داخل آمریکا و صحبت‌های رئیس جمهور کشورمان برای کاهش قیمت ارز، روند نزولی قیمت‌ها ادامه دار خواهد بود.

به گزارش جام جم آنلاین، محمد کشتی آرای در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در هفته گذشته با توجه به تحولات سیاسی در آمریکا شاهد نوسان شدید قیمت انس جهانی بوده ایم.

وی گفت: انس جهانی حدود ۱۰ دلار کاهش داشته و از طرفی صحبت‌های رئیس جمهور کشورمان در خصوص پایین آمدن قیمت ارز تا ۱۵ هزار تومان باعث شد تا قیمت‌ها همچنان در بازار طلا و سکه رو به کاهش باشد.

کشتی آرای افزود: این اتفاقات باعث شد تا قیمت سکه وارد کانال ۱۰ میلیون تومان شود و سکه طرح جدید با ۶۰۰ هزار تومان کاهش به ۱۰ میلیون ۸۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم با ۴۰۰ هزار تومان کاهش به ۱۰ میلیون ۶۰۰ هزار تومان برسد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: نیم سکه با ۳۰۰ هزار تومان کاهش به ۵ میلیون ۸۰۰ هزار تومان و ربع سکه با ۲۰۰ هزار تومان کاهش به ۳ میلیون ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی گفت: سکه‌های گرمی با ۷۰ هزار تومان کاهش به قیمت ۲ میلیون ۲۸۰ هزار تومان و هر مثقال طلا با ۲۷۰ هزار تومان کاهش به ۴ میلیون ۵۳۰ هزار تومان رسیده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: با این اوضاع و احوال روند قیمت‌ها در هفته پیش رو کاهشی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت هر قطعه سکه طرح جدید ۱۰ میلیون ۶۰۰ هزار تومان، طرح قدیم ۱۰ میلیون ۳۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۵ میلیون ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون ۸۰۰ هزار تومان، و سکه‌های گرمی ۲ میلیون ۲۸۰ هزار تومان قیمت خورده است.

کشتی آرای افزود: هر مثقال طلا ۴ میلیون ۵۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون ۴۵ هزار تومان داد و ستد شده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: در حال حاضر بازار طلا و جواهر به دلیل کاهش قیمت‌ها در رکود کامل است و خرید و فروش‌ها به حداقل رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر