jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۲۲۱ ۲۵ دی ۱۳۹۹  |  ۰۹:۳۳

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی گلستان از مهار آتش در جنگل «لیوان» نوکنده خبرداد و گفت: از ابتدای هفته تاکنون ۳۸ فقره آتش سوزی در جنگل ها اتفاق افتاده که مساحت ۳۰ هکتاری را شامل می شود.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، محمد آریان فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: آتش سوزی که از بعدازظهر دیروز (چهارشنبه) در جنگل «لیوان» نوکنده آغاز شده بود، شامگاه گذشته مهار شد.

۳۸ فقره آتش سوزی در جنگل های گلستان/آتش جنگل نوکنده مهار شد

وی افزود: ولی به دلیل جلوگیری از سرایت آتش به مناطق دیگر مأموران جنگلبانی و آتش بانی در محل مستقر بوده تا اطفا کامل صورت گیرد.

 

آریان فر گفت: منطقه پستی و بلندی زیادی داشته و بیشتر کف سوزی اتفاق افتاده است.

 

وی با بیان اینکه مساحت خسارت دیده بعد از بررسی های نهایی اعلام می شود، مساحت درگیر در آتش را پنج هکتار تخمین زد.

 

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی گلستان بیان کرد: از ابتدای هفته تاکنون ۳۸ فقره آتش سوزی در جنگل ها اتفاق افتاده که مساحت ۳۰ هکتاری را شامل می شود.

 

آریان فر اضافه کردد: البته این آتش سوزی های سطحی بوده و لاشه برگ های کف جنگل، تنه های افتاده درختان و چوب های خشک، سوخته و خسارتی به درختان وارد نشده است.

 

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان هم پیش از این به خبرنگار مهر گفته بود: به دلیل شرایط آب و هوایی و وزش باد گرم برخی از نقاط مستعد آتش سوزی بوده و از مردم می خواهیم هرگونه حریق جنگل ها و مراتع را به منابع طبیعی اطلاع دهند.

 

عبدالرحیم لطفی تأکید کرد: ۵۷۰ نفر از جنگلبانان گلستان و برخی از کادر فنی و نیروهای حفاظتی در این ایام آماده باش هستند

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر