جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی گلستان از مهار آتش در جنگل «لیوان» نوکنده خبرداد و گفت: از ابتدای هفته تاکنون ۳۸ فقره آتش سوزی در جنگل ها اتفاق افتاده که مساحت ۳۰ هکتاری را شامل می شود.
کد خبر: ۱۳۰۱۲۲۱

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، محمد آریان فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: آتش سوزی که از بعدازظهر دیروز (چهارشنبه) در جنگل «لیوان» نوکنده آغاز شده بود، شامگاه گذشته مهار شد.

۳۸ فقره آتش سوزی در جنگل های گلستان/آتش جنگل نوکنده مهار شد

وی افزود: ولی به دلیل جلوگیری از سرایت آتش به مناطق دیگر مأموران جنگلبانی و آتش بانی در محل مستقر بوده تا اطفا کامل صورت گیرد.

 

آریان فر گفت: منطقه پستی و بلندی زیادی داشته و بیشتر کف سوزی اتفاق افتاده است.

 

وی با بیان اینکه مساحت خسارت دیده بعد از بررسی های نهایی اعلام می شود، مساحت درگیر در آتش را پنج هکتار تخمین زد.

 

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی گلستان بیان کرد: از ابتدای هفته تاکنون ۳۸ فقره آتش سوزی در جنگل ها اتفاق افتاده که مساحت ۳۰ هکتاری را شامل می شود.

 

آریان فر اضافه کردد: البته این آتش سوزی های سطحی بوده و لاشه برگ های کف جنگل، تنه های افتاده درختان و چوب های خشک، سوخته و خسارتی به درختان وارد نشده است.

 

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان هم پیش از این به خبرنگار مهر گفته بود: به دلیل شرایط آب و هوایی و وزش باد گرم برخی از نقاط مستعد آتش سوزی بوده و از مردم می خواهیم هرگونه حریق جنگل ها و مراتع را به منابع طبیعی اطلاع دهند.

 

عبدالرحیم لطفی تأکید کرد: ۵۷۰ نفر از جنگلبانان گلستان و برخی از کادر فنی و نیروهای حفاظتی در این ایام آماده باش هستند

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها