تقویت سیستم ایمنی با مصرف سبزی ها و میوه های رنگارنگ، خواب راحت، دوری از استرس، واکسیناسیون و ورزش سد اصلی مقابله با کرونا است.
کد خبر: ۱۳۰۰۶۵۷

به گزارش جام جم آنلاین از وزارت بهداشت، برای تقویت سیستم ایمنی بدن سفره‌ای رنگارنگ برای مقابله با بیماری‌ها مانند پرتقال، فلفل قرمز، کلم قرمز، کاهو و سبزی‌های دیگر داشته باشید زیرا می‌توانند در تامین ویتامین‌ها و از جمله ویتامین ث نقش مهمی ایفا کنند.

افراد باید به طور منظم به تجدید تزریق واکسن‌های مورد نیاز بدن اقدام کنند. باید مطمئن شد که تا چه زمانی بدن در برابر کزاز، دیفتری، سیاه سرفه، فلج اطفال، هپاتیت سی، استرپتوکوک، مننژیت، سرخک، اوریون، سرخجه و گریپ ایمن است.

ورزش سه بار در هفته و هر بار ۲۰ دقیقه می‌تواند در تقویت ایمنی موثر واقع شود. باید توجه داشته باشید فعالیت‌های بدنی باعث خستگی مفرط نشود؛ زیرا می‌تواند از توان ایمنی بدن بکاهد.

بر اساس این گزارش، خواب کافی و آسوده تنها باعث رفع خستگی نمی‌شود. بدن انسان در مرحله خواب عمیق هورمون‌هایی ترشح می‌کند که می‌توانند باعث تقویت بیشتر دستگاه ایمنی شوند. تحقیقات پزشکی نشان داده‌اند که رویکرد مثبت در زندگی و داشتن لحظات فرح‌بخش می‌تواند در افزایش توان دفاعی بدن در برابر ویروس و باکتری‌ها موثر واقع شود.

راه های پرهیز از استرس منفی همچون مدیتیشن و یوگا می‌توانند در افزایش توان دستگاه ایمنی بدن نقش بسیار مهمی ایفا کنند. پیاده‌ روی در هوای آزاد باعث تغییر دمای بدن و حرکت می‌شود و در بهبود فعالیت دستگاه ایمنی موثر واقع شوند.

سوخت‌وساز شکر مصرفی در بدن می‌تواند باعث زائل شدن ویتامین‌ها شود. این در حالی است که بدن انسان و دستگاه ایمنی او به این ویتامین‌ها برای مقابله با ویروس‌ها نیاز دارد و تناوب در استفاده از دوش سرد و گرم نیز می‌تواند بدن را در برابر بیماری‌ها مقاوم سازد.

یازدهمین بسیج ملی اطلاع رسانی تغذیه با شعار «تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا» از ۱۵ تا ۳۰ دی ماه ۹۹ در کشور برگزار می شود. اگرچه رعایت الگوی غذایی سالم در شرایط عادی لازمه برخورداری از سلامت است، اما در بحران هایی مانند کرونا، تبعیت از یک الگوی تغذیه ای سالم یکی از مهمترین و اساسی ترین عوامل در تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامت محسوب می شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها