jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۴۳۱   ۱۹ دی ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۳

بر اساس ادعای روزنامه Zvezda متعلق به وزارت دفاع روسیه، با این مقدار کلاهک و قدرت انفجاری، موشک هسته ای RS-28 Sarmat می تواند منطقه ای به اندازه ایالت تگزاس را به طور کامل نابود سازد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزیاتو، روسیه قصد دارد از یک موشک هسته ای «توقف ناپذیر» با سرعت ۱۵,۰۰۰ مایل بر ساعت رونمایی کند که می تواند از تمام سیستم های دفاعی عبور کرده و ایالت تگزاس را به طور کامل نابود کند. راکت آخرالزمانی RS-28 Sarmat با ۲۰۸ تن وزن قرار است جایگزین موشک هسته ای ترسناک دیگری به نام R-36 شود که توسط ناتو نام Satan به معنای شیطان برای آن انتخاب شده است.  این موشک قاره پیما ۳۵ متر طول و ۳ متر قطر دارد. کرملین مدعی شده که موشک هسته ای ترسناک و جدید این کشور ۶,۲۰۰ مایل برد داشته و می تواند ۱۶ کلاهک را حمل کرده و از هر سیستم دفاع موشکی مدرن موجودی عبور کند.
 
RS-28 Sarmat ؛ موشکی با قدرت تخریب عجیب+عکس

بر اساس ادعای روزنامه Zvezda متعلق به وزارت دفاع روسیه، با این مقدار کلاهک و قدرت انفجاری، موشک هسته ای RS-28 Sarmat می تواند منطقه ای به اندازه ایالت تگزاس را به طور کامل نابود سازد. معرفی این سلاح ویرانگر چندین بار به تعویق افتاده و تست های نهایی آن چندین بار به آینده موکول شده بود. اما الکسی کریووروچکو، معاون وزیر دفاع روسیه مدعی شده که این موشک دوربرد به زودی معرفی خواهد شد. وی در این باره گفته است: «باید بگویم که تست های پرتاب موشک Sarmat با نتایج مثبت تکمیل شده است. در آینده ای نزدیک تست های پروازی این مجموعه راکت را آغاز خواهیم کرد».
 
RS-28 Sarmat ؛ موشکی با قدرت تخریب عجیب+عکس

کریووروچکو در ادامه در مورد قابلیت های ترسناک این موشک قدرتمند گفت: «با توجه به قابلیت هایش، هیچ سیستم دفاع موشکی، حتی پیشرفته ترین آن ها، نیز نمی توان مانع این موشک شود». موشک RS-28 که قرار است در سیبری مستقر شود یکی از سلاح های جدید متعددی بود که ولادیمیر پوتین ، رییس جمهور روسیه، در سال ۲۰۱۸ رونمایی کرد. از دیگر سلاح های پیشرفته ای که توسط پوتین معرفی شدند می تواند به موشک گلایدر هایپرسونیگ آوانگارد اشاره کرد که به گفته رییس جمهور روسیه «شبیه یک شهاب سنگ، شبیه یک توپ آتشین» حرکت می کند.
 
RS-28 Sarmat ؛ موشکی با قدرت تخریب عجیب+عکس

موشک هسته ای جدید Sarmat  که در کشورهای غربی با نام Satan-2 شناخته می شود را قدرتمندترین موشک بالستیک بین قاره ای دارای کلاهک هسته ای روسیه می دانند. این موشک ۴۰۰ برابر قوی تر از هر یک از دو بمبی است که ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم بر روی شهرهای ژاپن رها کرد. این میزان قدرت بدین معناست که موشک جدید روسی می تواند منطقه ای به مساحت انگلیس یا ایالت تگزاس را به تلی از خاکستر تبدیل کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.