به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع)، نگاهی داریم به مجاهدت‌های علامه عبدالرحیم حائری که نقش ویژه‌ای در ترمیم قبور این امامان همام داشت

احیاگر پنجره‌های آسمانی

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین:

ظرفیت های هنری قرآن احیا شود

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین به پشتوانه‌های دینی و ایمانی برای تقویت جایگاه هنری اشاره کرد و گفت: قرآن و سیره انبیاء، رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) به عنوان پشتوانه‌های ما برای تقویت جایگاه حوزه هنری است و هر چه از این ظرفیت عظیم بهره ببریم نسبت به سایر ملت‌ها موفق‌تر و متمایزتر خواهیم بود.
کد خبر: ۱۲۹۹۸۱۵
به گزارش جام جم آنلاین از «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، صبح امروز در دیدار با  آقای محمدمهدی، دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی که به منظور تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان به قزوین سفر کرده است، گفت: استفاده از تجارب مسئولان و مدیران با تجربه، بسیار حائز اهمیت و راهگشاست و ان‌شاءالله این مهم در حوزه هنری استان قزوین دنبال خواهد شد. وی تصریح کرد: یکی از رویکردهای صحیح نیروهای ارزشی، توجه به شایسته‌سالاری در تمام عرصه‌هاست و این مهم سبب پیشرفت و اثرگذاری حوزه‌های مسئولیتی آنها شده است.

ظرفیت های هنری قرآن احیا شود

 امام جمعه قزوین با بیان اینکه استان قزوین، مزیّن به هنر و سرمایه‌های هنری در عرصه‌های مختلف است، بیان کرد: ظرفیت‌های استان قزوین در عرصه‌های هنری بسیار بالاست و هر چه بتوانیم ظرفیت‌های استان را فعال‌تر کنیم، جلوه‌های عظیم‌تری از هنر را در این خطه شاهد خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین تابلوی هنری در عصر ما که محصول سیره و سنت انبیاء(ع)، ائمه اطهار(ع)، امام راحل و رهبر معظم انقلاب است، سردار سلیمانی بود که با همت، اخلاص و آرامش در بحرانی‌ترین شرایط، هنر عظیم خود را به نمایش گذاشت و عالم را تحت تأثیر قرار داد.

 وی به پشتوانه‌های دینی و ایمانی برای تقویت جایگاه هنری اشاره کرد و بیان کرد: قرآن و سیره انبیاء، رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) به عنوان پشتوانه‌های ما برای تقویت جایگاه حوزه هنری است و هر چه از این ظرفیت عظیم بهره ببریم نسبت به سایر ملت‌ها موفق‌تر و متمایزتر خواهیم بود.

 رئیس شورای حوزه علمیه قزوین با تأکید بر اینکه پدیده‌های هنری بزرگ ما برگرفته از قرآن است، بیان کرد: یکی از پدیده‌های مهم هنری، مثنوی مولانا و اشعار حافظ است که همگی برگرفته از قرآن است، همان طور که حافظ فرموده هر چه کردم همه از دولت قرآن کردم.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: با ظرفیت‌های عظیم ایمانی و قرآنی که پشتوانه حوزه‌های هنری ماست، نگاه‌ها باید بین‌المللی شود و هر چه دست به دست هم دهیم این ظرفیت‌ها بیشتر فعال شده و اثرگذاری‌ها بیشتر می‌شود.

 وی عنوان کرد: خداوند وقتی از بندگان فرهیخته صحبت می‌کند می‌گوید آنها تمام تلاش خود را برای برپایی دین به کار می‌گیرند و ما نیز در حوزه‌های مسئولیتی خود تمام تلاشمان را به کار بگیریم تا دین را با تمام شاخه‌های آن برپا کنیم و حوزه هنری بهترین فضا برای تحقق این امر الهی است.

امام جمعه قزوین در پایان از خدمات آقای علی هوشمند تقدیر و برای آقای محمدرضا امامقلی، رئیس جدید حوزه هنری استان قزوین آرزوی موفقیت کرد.

محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی بیان کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی زمینه‌ساز رشد هنر انقلاب و اهالی هنر انقلاب است و استان قزوین با ظرفیت‌های عظیم خود می تواند تحقق این رسالت را شتاب بخشد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها