رئیس پلیس مترو تهران بزرگ از دستگیری فردی که با ترفند معافیت از خدمت سربازی و سایر خدمات دولتی بیش از ۱۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
کد خبر: ۱۲۹۹۵۴۳
به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از ایران آنلاین، سرهنگ "سعید عطاالهی"در تشریح این خبر بیان داشت: با ارجاع پرونده ای مشابهی مبنی بر شناسایی و دستگیری متهم به پلیس مترو، تیمی از ماموران پلیس مترو بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.
 
معافیت ازخدمت سربازی ترفند جدید کلاهبرداران
وی عنوان داشت: شاکیان در اظهارات مشابهی اعلام کردند، با متهم که خود را  صاحب پست و مقام در دستگاه های دولتی معرفی کرده بود و مدعی بود، می تواند گواهینامه ترخیص وسایل توقیفی از پارکینگ و یا معافیت از خدمت سربازی و خروج از کشور بدون طی تشریفات قانونی  اخذ کند، در دفتر کارش در محدو ده مرکزی تهران آشنا شده اند و مبالغی را به وی پرداخت کرده اند.
رئیس پلیس مترو عنوان کرد: در بررسی پرونده های ارجاعی مشخص شد که متهم بیشتر قرار های خود را در داخل ایستگاه های مترو گذاشته و مال باختگان برای پرداخت وجوه درخواستی وی را در ایستگاه مترو به ویژه ایستگاه مرکز شهر ملاقات کرده اند.
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: تصویری از چهره متهم در اختیار تیم های مختلف پلیس مترو قرار داده شد تا اینکه تیم عملیات پلیس مترو امام خمینی موفق شدند متهم را هنگام پرسه زنی در سکوی مترو امام خمینی (ره) شناسایی کنند.
وی اظهار کرد: متهم پس از انتقال به پلیس مترو، تا کنون به ۵۰ فقره کلاهبرداری اعتراف و اظهار داشت، با افتتاح دفاتری در سطح شهر، سوژه های خود را شناسایی و با گذاشتن قرار در ایستگاه های مترو، بیش از  ۱۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده است.
این مقام پلیسی اضافه کرد: متهم برای کشف جزئیات پرونده و شناسایی سایر جرایم احتمالی در اختیار پلیس پیشگیری تهران بزرگ قرار گرفت.


ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها