jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۸۸۲۲   ۱۲ دی ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۱

دخترک حلق‌آویز شده بود، بلافاصله او را به بیمارستان منتقل کردند، پزشکان تمام تلاش خود را به کار بستند تا او دوباره به زندگی بازگردد اما اهدای عضو و جان بخشیدن به بیماران نیازمند، آخرین برگ از دفتر زندگی او شد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران پویا؛ ماجرا به یکی از روزهای آذر ماه امسال باز می‌گردد، صدای فریادهای دختر کوچک خانواده، سکوت خانه را در هم شکست، وقتی والدین نرگس 16 ساله، دخترشان را پس از خودکشی مشاهده کردند، دنیا روی سرشان خراب شد.
 
اهدای اعضای بدن دختر ۱۶ ساله پس از خودکشی
بلافاصله دختر نوجوان به بیمارستان منتقل شد شاید امیدی به بازگشتش به زندگی باشد اما دست سرنوشت در آخرین برگه دفتر زندگی او پایان دیگری را نوشته بود.
نرگس مهربان بود، هنوز در شوک ماجرا هستیم، در خانواده آنها حتی کوچکترین ناراحتی و مشکلی وجود نداشت، ای کاش علت این ماجرای تلخ را می‌دانستیم، اینها را دایی نرگس می‌گوید و ادامه می‌دهد: آن روز خواهر نرگس و دوستش چندبار با او تماس گرفتند اما او پاسخ نداده بود، نگرانش شده و به خانه رفته بودند اما نرگس را در حالیکه شیشه بالای در اتاق را شکسته بود و خودکشی کرده بود می‌بینند.
با دیدن این صحنه بلافاصله خانواده دختر جوان، او را به بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان بهارستان منتقل کردند، به این ترتیب نرگس تحت نظر پزشکان بیمارستان قرار گرفت درحالیکه خانواده‌اش دست به دعا برداشتند تا دختر نوجوانشان دوباره به زندگی بازگردد.
دایی نرگس می‌گوید: خواهرزاده‌ام حدود یک هفته در بخش مراقبتهای ویژه بستری بود، پزشکان برای بازگرداندن او به زندگی خیلی تلاش کردند اما درنهایت او دچار مرگ مغزی شد و همه امیدهایمان از بین رفت.
با اعلام مرگ مغزی نرگس، پزشکان به خانواده او پیشنهاد دادند اعضای بدنش را به بیماران نیازمند اهدا کنند.
وی می‌گوید: در ابتدا پدر و مادر نرگس با این کار موافق نبودند، بالاخره برای هر پدر و مادری سخت است که از فرزندشان دل بکنند اما از آنجایی که هیچ امیدی به بازگشت نرگس نبود با آنها صحبت کردم، شراط خیلی سختی داشتیم اما در نهایت پدر ومادر نرگس قبول کردند که اعضای بدن فرزندشان را به بیماران نیازمند اهدا کنند.
او ادامه می‌دهد: همه خانواده، کارت اهدای عضو را داریم و حتی نرگس 10 روز قبل از این اتفاق نرگس به مادرش گفته بود اگر روزی برای من اتفاقی رخ داد دوست دارم که اعضای بدنم اهدا شود.
مادر و پدرش قبول نکردند دوست نداشتند که این اتفاق رخ دهد و از فرزندشان دل بکنند، هنوز در شوک ماجرا هستند.
او ادامه می‌دهد: ده روز قبل از اینکه آن اتفاق برای نرگس رخ دهد به مادرش گفته بود اگر یک روز برایش اتفاقی روی داد، دوست دارد اعضای بدنش را به بیماران نیازمند اهدا کنند و حالا با این اتفاق مطمئن هستیم که نرگس به خواسته قلبی‌اش رسیده و روحش در آرامش است.
دکتر ساناز دهقانی؛ رئیس واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا تهران در این باره می‌گوید: با رضایت اولیای‌دم، بیمار مرگ مغزی از بیمارستان امام حسین(ع) به بیمارستان سینا منتقل شد تا با تلاش پزشکان اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا شود.
وی تصریح کرد: پس از انتقال بیمار مرگ مغزی به اتاق عمل، کلیه‌ها، کبد و قلب دختر جوان به چهار بیمار نیازمند اهدا شد و به آنها جان دوباره‌ای بخشید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر