jamejamonline
فرهنگی دفاع مقدس کد خبر: ۱۲۹۷۴۷۹   ۰۶ دی ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۶

«حاجی عبدالرزاق شیخ زین‌الدین» در برنامه رادیویی «عصر مقاومت» به تشریح علت انصراف فرزندش مهدی از حضور در دانشگاه فرانسه برای تحصیل پرداخت.

«حاجی عبدالرزاق شیخ زین‌الدین» پدر شهید «مهدی و مجید زین‌الدین» در برنامه «عصر مقاومت» اظهار داشت: به عشق اینکه به فرانسه برای تحصیل برود و در کنار امام خمینی (ره) باشد فرانسه را انتخاب کرد و از چهار دانشگاه فرانسه برایش نامه آمده بود و داشت تحقیق می‌کرد که کدام دانشگاه نزدیک محل اقامت امام (ره) است.

وی ادامه داد: همان زمان شنیده بود که یکی از دانشجو‌های ایرانی که در فرانسه تحصیل کرده بود نزد امام رفته و امام نیز به او دستور داده بودند که ایران به وجود شما جوان‌ها نیاز دارد.

همچنین مادر شهید زین‌الدین می‌گوید: مهدی در یک جلد قرآن به من تعهد داده بود تا ۳۵ سالگی مشغول به تحصیل باشد و آن دوران در تبعید بودیم و قرآن فروخته شده بود و بعد از شهادتش قرآن به دست من رسید و مهدی برای حفظ جمهوری اسلامی و انقلاب از بهترین شرایطی که در زمینه تحصیلی داشت گذشت، چون به ولایت فقیه ایمان داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شعر در خانه ملت

شعر در خانه ملت

امروز سالگرد شهادت سید حسن مدرس نماینده شجاع مجلس به دست عوامل رضاخان و روز مجلس است. در دوره‌های مختلف مجلس چه پیش و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شعر در صحن علنی خانه ملت همواره حضور پررنگی داشته است.

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

ما زمانی می‌توانیم از یک رسانه هویت‌ محور و عدالت‌ گستر و دارای صفات‌نیکو و پسندیده صحبت کنیم که رسانه‌ نگاری و رسانه‌ گری را به‌عنوان یک کار مبتنی بر اصول حرفه‌ای و در سطح استانداردهای حرفه‌ای جهانی در نظر بگیریم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها