jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۹۶۲   ۰۴ دی ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۷

با تلاش شبانه روزی پلیس فتا ، ۸ نفر از اعضای یک باند کلاهبردار اینترنتی در قم شناسایی و منهدم شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایران آنلاین، شناسایی باند کلاهبردار اینترنتی در قم سرهنگ بهادر اسماعیلی گفت: در پی وصول چند فقره پرونده و شکایت‌های شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی ، با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس فتا ۸ جوان ۱۶ تا ۳۰ ساله که علاوه بر قم در استان‌های دیگر نیز اقدام به کلاهبرداری کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.
 
شناسایی باند کلاهبردار اینترنتی در قم
جانشین فرمانده انتظامی قم افزود: شگرد این کلاهبرداران، درست کردن لینک‌های جعلی مختلف تحت عنوان همسریابی، دوست یابی، پرداخت شارژ و خرید اینترنتی بود که اطلاعات بانکی افراد را به سرقت برده و حساب هایشان را خالی می کردند.
سرهنگ اسماعیلی گفت: این هشت مجرم تاکنون ۸ میلیارد ریال کلاهبرداری داشتند و از منزلشان نیز تعدادی کارت بانکی، سیم کارت بی هویت و رایانه و تلفن همراه کشف شده است.
وی افزود: از سیم کارت‌ها و تجهیزات رایانه‌ای این کلاهبرداران تاکنون اطلاعات ۳ هزار فقره کارت بانکی افراد در سراسر کشور گزارش شده است.
شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه جرایم اینترنتی، این جرایم را از طریق شماره تلفن ۲۱۸۲۴۲۱۷ به پلیس فتا اعلام کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر