jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۵۳۸   ۰۲ دی ۱۳۹۹  |  ۲۰:۳۴

لاکهید در زمینه‌های مختلفی مانند تولید هواپیماهای جنگنده، موشک و همچنین ماهواره کار می‌کند و برای مثال ماهواره‌های GPS III را می‌سازد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، غول دنیای هوافضا و تجهیزات نظامی و امنیتی، «لاکهید مارتین» از خرید کمپانی سازنده موتور راکت «Aerojet Rocketdyne» با قیمت ۴.۴ میلیارد دلار خبر داد.
این قرارداد بزرگترین خرید لاکهید مارتین از زمان شروع مدیریت «جیم تایکلت» در ژوئن سال جاری میلادی محسوب می‌شود. تایکلت می‌خواهد توانایی‌های این کمپانی را در زمینه پیشرانش افزایش دهد تا بتواند با کمپانی‌های دیگری مانند اسپیس ایکس و بلو اوریجین رقابت کند و برای پروژه‌های مختلف با دولت آمریکا قرارداد امضا کند.
تایکلت در بیانیه‌ای اعلام کرده:
«تصاحب Aerojet Rocketdyne باعث حفظ و تقویت یک عنصر حیاتی برای صنعت دفاعی داخلی می‌شود و هزینه‌های مشتریان و پرداخت‌کنندگان مالیات آمریکایی را کاهش می‌دهد.»
مدیرعامل Aerojet Rocketdyne به نام «آیلین دریک» در بیانیه‌ای گفته:
«به عنوان بخشی از لاکهید مارتین، Aerojet Rocketdyne برای دستیابی سریعتر به هدف مشترک یعنی دفاع از کشور و اکتشافات فضایی، فناوری‌های پیشرفته، تخصص و همچنین منابع خود را ارائه خواهد کرد.»
لاکهید مارتین گفته برای هر سهم این کمپانی ۵۶ دلار می‌پردازد که ۳۳ درصد از ارزش آن در روز جمعه بیشتر است. با این حال قیمت آن پیش از پرداخت سود ویژه سهام به ۵۱ دلار کاهش پیدا خواهد کرد.
 
رقابت لاکهیدمارتین و اسپیس ایکس وارد مرحله جدیدی می‌شود+عکس

کمپانی «بتسدا» در ایالت «مریلند» آمریکا هم اکنون در حال استفاده از سیستم پیشرانش Aerojet Rocketdyne در محصولات هوانوردی، موشک‌ها و سیستم‌های کنترل حریق خود است. لاکهید انتظار دارد این قرارداد پس از بررسی توسط مقامات، در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ تکمیل شود. پس از اتمام این تصاحب، این کمپانی در بخش دفاعی موقعیت برتری پیدا خواهد کرد.
تایکلت که در ماه ژوئن به عنوان مدیر جدید لاکهید انتخاب شده، در ماه نوامبر شرکت «Integration Innovation» را خریداری کرد. این کمپانی در زمینه توسعه سیستم‌ها و نرم افزار سلاح هایپرسونیک فعالیت می‌کند. لاکهید در زمینه‌های مختلفی مانند تولید هواپیماهای جنگنده، موشک و همچنین ماهواره کار می‌کند و برای مثال ماهواره‌های GPS III را می‌سازد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.