کمی پس از آنکه آژانس اطلاعات خارجی روسیه از سوی برخی به دست داشتن در هک بزرگ وزارتخانه‌های آمریکا متهم شد، رئیس جمهوری روسیه گفت، سرویس اطلاعات خارجی روسیه برای حفاظت از کشور نقش فوق‌العاده‌ای ایفا می‌کند.
کد خبر: ۱۲۹۶۰۷۴
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مراسم صدمین سالگرد تاسیس سرویس اطلاعات خارجی این کشور گفت، این آژانس و سایر سرویس‌های امنیتی کشور ضامن مهم و حساس حق حاکمیت روسیه، توسعه مستقل و دموکراتیک کشور هستند.
 
برخی از محققان بین‌المللی سایبری گفته‌اند که سرویس اطلاعات خارجی روسیه ممکن است در حمله هکری غیر منتظره علیه سیستم‌های کامپیوتری دولت آمریکا که نخستین بار توسط رویترز گزارش شد، دست داشته باشد.
 
مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه گفته بود که روسیه مسئول این حمله است.
کرملین همواره دخالت مسکو را در حملات سایبری علیه غرب را رد کرده و می‌گوید، روسیه در این حمله هکری اخیر هم دست نداشته است.
 
پوتین همچنین گفت: این مهم است که نیروهای سرویس اطلاعات خارجی روسیه به توسعه و پیشبرد کار خود ادامه دهند. درباره آنچه که می‌گویم، اطلاع دارم و به کارهای بزرگی که این نیروها انجام می‌دهند، ارج می‌نهم.
رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: جدی‌ترین توجه باید به امنیت اطلاعات، مبارزه با افراط گرایی و فساد معطوف باشد. اعضای آژانس سرویس اطلاعات خارجی روسیه همچنین باید توجه ویژه به خطرات ناشی از درگیری‌ها در نزدیکی مرزهای کشور داشته باشند.
 
درگیری‌هایی بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان و با وجود آتش بس قره باغ گزارش شده است. همچنین اعتراضات ضد دولتی هفتگی نیز در بلاروس پای برجاست.
پوتین گفت: انتظار دارم که سرویس اطلاعات خارجی روسیه با تمام توان به کار خود ادامه دهد و به صورت فعالانه تهدیدهای بالقوه را شناسایی و خنثی کند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها