jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۸۹۳   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۲۶

زن مشهدی که رویای مهاجرت به کانادا را در سر داشت در مخصمه‌ای عجیب گرفتار شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، با آن که مدرک تحصیلی فوق دکترا در یکی از رشته‌های مهم زیرمجموعه پزشکی دارم و مدت زیادی برای مهاجرت به خارج از کشور تحقیق کردم، اما نمی‌دانم چگونه برای رسیدن به سرابی در آن سوی مرز، مقدار زیادی از سرمایه ام را از دست دادم و ...
این‌ها بخشی از اظهارات زن ۳۷ ساله‌ای است که در سودای مهاجرت به کانادا، در دام کلاهبرداران گرفتار شده بود.
 
دردسر بزرگ کرونا برای خانم دکتر مشهدی / قول شیطانی سام چه بود؟
این زن جوان که ناامیدانه به قانون پناه برده بود، درباره این ماجرای تاسف بار به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری سجاد مشهد گفت: در یکی از رشته‌های زیرمجموعه پزشکی از دانشگاه تهران دانش آموخته شدم و با مدرک فوق دکترا به جامعه و مردم خدمت می‌کردم تا این که مدتی قبل سودای مهاجرت به خارج از کشور برای یک زندگی بهتر، افکارم را به هم ریخت، اما چون می‌دانستم مهاجرت به کشور‌های اروپایی به این سادگی نیست و خیلی از افراد برای رسیدن به این رویا، حتی جان شان را از دست داده اند، تصمیم گرفتم به طور قانونی مهاجرت کنم.
به همین دلیل حدود دو سال در این باره تحقیق کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که با شرایط کاری و تحصیلی من، کشور کانادا بهترین گزینه برای مهاجرت آسان است، زیرا وقتی از طریق دوستانم در این باره تحقیق کردم، فهمیدم در میان همه کشور‌ها، کانادا کشوری مهاجر پذیر است و از سوی دیگر تسلط به زبان انگلیسی امتیاز بسیار مهمی به شمار می‌رود. من هم که از این امتیاز برخوردار بودم، شرایط را مناسب دیدم و با یکی از دوستانم که در کشور هلند سکونت داشت مشورت کردم.
مهاجرت به کانادا کار دست خانم دکتر مشهدی داد
او هم شخصی را در خارج از کشور به من معرفی کرد که مدعی بود در زمینه مهاجرت فردی قابل اعتماد و مجرب است و می‌تواند همه امور قانونی مرا خیلی زود به سرانجام برساند، چون دوستم مدعی بود همان فرد که «سام» نام دارد، همه امور مهاجرت او و فرزندش را انجام داده تا بدون هیچ مشکلی در کشور هلند ساکن شوند.
خلاصه با این اظهارات دوستم، از طریق شبکه‌های اجتماعی با سام تماس گرفتم. او که فردی ایرانی و خبره به نظر می‌رسید وقتی متوجه مدرک تحصیلی و تسلط من به زبان انگلیسی شد، آن قدر وعده‌های رویایی و فریبنده در آن سوی مرز به من داد که هر روز بیشتر ترغیب به مهاجرت می‌شدم. او حتی به من وعده داد که علاوه بر انجام امور قانونی اقامت و گرفتن ویزا، اتاقی را در یکی از هتل‌های معروف کانادا برایم رزرو می‌کند تا به محض ورود به کانادا مشکلی برای اقامت نداشته باشم.
بالاخره به دنبال وسوسه‌های رویایی آن فرد تصمیم قطعی برای مهاجرت گرفتم تا به یک زندگی با آسایش بیشتر برسم. مدتی بعد فردی که ساکن تهران بود به عنوان نماینده سام به منزل ما در مشهد آمد و علاوه بر برخی مدارک مبلغ پنج هزار یورو نیز از من دریافت کرد که آن‌ها را به آن فرد رابط در خارج از کشور برساند تا امور مربوط به ویزا و اقامتم را انجام دهد. آن مرد تهرانی در قبال دریافت پول، رسیدی نیز به من داد که اثر انگشت اش روی آن وجود دارد، ولی با گذشت یک ماه از این ماجرا از سفارت یا وزارت امور خارجه خبری نشد.
من هم بعد از تماس‌های مکرر با خارج از کشور متوجه شدم سام به خاطر ابتلا به بیماری کرونا در مرکز درمانی بستری است. حدود یک هفته قبل نیز وقتی با دوستم در هلند تماس گرفتم تازه فهمیدم که سام به دلیل کرونا جان خود را از دست داده است.
حالا هم هیچ کس مسئولیت پول‌هایی را که برای او فرستاده ام به عهده نمی‌گیرد. آن فردی که از تهران رابط من و سام بود نیز ادعا می‌کند طبق اسناد و مدارک مستند تمام پنج هزار یورو را برای سام در خارج از کشور ارسال کرده است. اکنون من در حالی برای رسیدن به یک سراب، بیشتر از ۱۴۰ میلیون تومان هزینه کرده ام که نمی‌توانم به حق و حقوقم برسم.
شایان ذکر است، در پی اظهارات این زن جوان و با صدور دستور ویژه از سوی سرهنگ احمد مجدی (رئیس کلانتری سجاد) رسیدگی به این پرونده در دایره قضایی و با همکاری مشاوران و کارشناسان دایره مددکاری اجتماعی آغاز شد. آخرین قیمت‌های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر