jamejamonline
فرهنگی کتاب و ادبیات کد خبر: ۱۲۹۵۱۵۱   ۲۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۴

کتاب «چه باید کرد؟» اثر دکتر شلدون باخ می‌کوشد به پرسش‌های متداول دانشجویان روانکاوی و روان‌درمانی پاسخ دهد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا ، دکتر شلدون باخ، استاد مدعو روان شناسی بالینی در برنامه پسادکتری روانکاوی دانشگاه نیویورک، روانکاو آموزشدهنده و ناظر در انجمن فرویدی نیویورک، و عضو مؤسسه آموزش و تحقیق روانکاوی و انجمن بین المللی روانکاوی است. 

وی در این کتاب به زبانی ساده در مورد مشکلات بی‌شمار روان‌کاوان جوان سخن می‌گوید؛ از شرایط اتاق درمان گرفته تا دریافت هزینه و دست‌وپنجه نرم کردن با با انتقال/ انتقال متقابل خودآزار-دگرآزارانه. وی در این کتاب کوچک که خود اذعان می‌کند علمی نیست و برآمده از نظرهای شخصی او پس از سال‌ها تجربه روانکاوی است، تلاش می‌کند به سوالات متعدد دانشجویان روانکاوی و روان‌درمانی پاسخ گوید.

کتاب «چه باید کرد» از مشکلات روانشناسان می گوید

این سوالات بسیار متنوع هستند: نحوه انتخاب روانکاو خود، انجام مصاحبه اولیه، گوش دادن به بیمار، صحبت کردن در مورد انتقال و کنار آمدن با انواع آن، فکر کردن به فرآیند تحلیلی و داشتن دیدگاهی کل‌نگرانه ...

باخ در مقدمه چه باید کرد؟ می‌نویسد:

ایده‌آل سازی افراد و اصول در زندگی امری ضروری به نظر می‌رسد و به همان اندازه نیز تعدیل یا اصلاح ایده‌آل سازی های خود از طریق آزمون واقعیت واجب است. برخی از چیزهایی که از اساتیدم آموخته‌ام، به نحوی وصف ناپذیر ارزشمند بوده اند، در حالی که برخی دیگر عقاید پوسیده ای بوده اند که سال ها طول کشیده تا بتوانم آنها را دور بریزم. این کتاب از دل سؤالات عملی زیادی بر آمده که دانشجویانم در طی سالیان از من پرسیده اند و تلاش کرده‌ام با توضیحات اندکی که در کلاس ارائه کرده ام به آنها پاسخ دهم.

این کتاب را آناهیتا گنجوی ترجمه کرده است. وی دکترای تخصصی روانشناسی بالینی خود را از دانشگاه شهید بهشتی اخذ کرده و اکنون روان‌درمانگر تحلیلی کودکف نوجوان و بزرگسال است.

چه باید کرد؟ را انتشارات ارجمند به تازگی در ۱۰۴ صفحه منتشر و روانه بازار آثار ترجمه در حوزه روانشناسی کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

مسافران خواب بی‌آرتی

مسافران خواب بی‌آرتی

اتوبوس‌های بی‌آرتی از وسط بزرگراه امام علی(ع) می‌گذرند. اگر اهل تهران باشید یا دست کم گذرتان به این شهر افتاده باشد لابد دیده‌اید.

جلوه‌های ولایت در شعر عرب

جلوه‌های ولایت در شعر عرب

میراث شعر علوی در ادبیات عرب میراث عظیمی است، زیرا این ادبیات وسیله تمایز شعر شاعران شیعی از صدر اسلام تاکنون است.

گفتگو

بیشتر
عــامــه پسند

جمع‌بندی جشنواره فیلم فجر در گفت‌و‌گو با ایزدمهرآفرین، منتقد فیلم و فعال رسانه

عــامــه پسند

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر