jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۰۱۹   ۲۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۲۵

سرپرست پلیس فتا استان البرز از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری خبر داد که با اجاره کردن یک دکه در جاده کرج - چالوس ۸۰۰ میلیون تومان پول مردم و مسافران را به جیب زده بودند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از همشهری آنلاین، سرهنگ رسول جلیلیان اظهار کرد: تعدادی از مردم  استان البرز با مراجعه به پلس فتا موضوع خالی شدن حساب‌های بانکی خود را با پلیس درمیان گذاشتند. بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و در بررسی‌های اولیه مشخص شد برداشت‌ها از حساب مالباختگان اینترنتی نبوده و متهمان حساب‌ها را با خریدن طلا و ارز خالی کرده‌اند. در نهایت معلوم شد کارت‌های بانکی مالباختگان از طریق دستگاه اسکیمر کپی شده است.
 
کلاهبرداران ۸۰۰ میلیونی جاده چالوس به دام افتادند
جلیلیان خاطرنشان کرد: در ادامه تحقیقات کارشناسان مشخص شد همه مالباختگان از یک دکه در جاده کرج - چالوس خرید کرده بودند. بلافاصله صاحب دکه به پلیس فتا استان البرز احضار و در تحقیقات از وی مشخص شد او در یک بازه زمانی چند ماهه دکه و دستگاه پوز آن را به ۲ مرد میانسال اجاره داده است. تحقیقات بیشتر نشان داد این افراد با هویت جعلی این دکه را از مالک آن اجاره کرده بودند.
سرپرست پلیس فتا استان البرز افزود: کارشناسان با انجام اقدام‌های پلیسی ابتدا هویت و مخفیگاه یکی از متهمان را در منطقه تهرانپارس شناسایی کرده و با دریافت نیابت قضایی به محل اعزام شدند و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و در بازرسی از محل، تعدادی تجهیزات رایانه‌ای مربوط به کپی کارت‌های بانکی کشف کردند. متهم در بازجویی به کپی و برداشت از حساب ۱۳۴ نفر از مسافران با همدستی یکی از دوستانش اعتراف کرد.
سرهنگ جلیلیان با بیان اینکه همدست متهم بسیار حرفه‌ای بوده و هیچ ردی از خودش جا نگذاشته بود، یادآور شد: ماموران با انجام اقدام‌های پلیسی گسترده مخفیگاه متهم ردیف اول پرونده را در شهر تهران شناسایی کردند. با هماهنگی مقام قضایی این فرد در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او یک دستگاه اسکیمر، ۹۴ کارت بانکی کپی‌شده و تعداد زیادی کارت بانکی خام کشف شد.
تاکنون ۳۰ نفر از مالباختگان این پرونده شناسایی شده‌اند که میزان کلاهبرداری از آنان هشت میلیارد ریال تخمین زده شده است.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها