jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۸۵۸   ۲۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۷:۵۶

با غروب آفتاب جنگ 18 ساله آمریکا در افغانستان، ایران آماده است تا با عقب نشینی نیروهای خارجی دست بالاتر را در این کشور داشته باشد.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل ازجام‌نیوز، نشریه‌ی «آسیا تایم» در پی دستور ترامپ مبنی بر عقب‌نشینی از افغانستان گزارش داد: ایران پیروز بزرگ عقب‌نشینی آمریکا از افغانستان است و با غروب آفتاب جنگ 18 ساله آمریکا در افغانستان، ایران آماده است تا با عقب نشینی نیروهای خارجی دست بالاتر را در این کشور داشته باشد.

 

این روزنامه در ادامه افزود: کارشناسان می گویند هرگونه تعهد آمریكا برای بیرون كشیدن نیروهای خود از افغانستان نویدبخش خوبی برای تهران خواهد بود و زمینه را برای گسترش نفوذ ایران در یک كشور همسایه فراهم می كند، جایی كه پس از تقریباً دو دهه اشغال، كینه واشنگتن در قلب شهروندان آن است.

 

 

این نشریه این گزارش را در حالی منتشر کرده‌است که ایران وعده داده بود در انتقام ترور سردار شهید سلیمانی آمریکا را در منطقه منزوی و منفعل کرده و حتی آمریکا را از منطقه اخراج خواهد کرد. به نظر می‌آید این اتفاق شروعی بر اخراج‌هایی است که ایران وعده داده بود و ترامپ قاتل که خود عامل اصلی این ترور بود دستور این عقب‌نشینی را صادر کرده است.

 

آنچه پس از این اتفاقات به ضمیمه فعالیت‌های منفعلانه دیگر آمریکا در منطقه، به ذهن متبادر می‌شود این است که آثار خون شهید سلیمانی آمریکا را به دست و پا زدن در منطقه واداشته است.

 
 
 
 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها