jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۵۴۰   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۵۵

حوادث تهران؛ کلاهبرداری

کلاهبرداری برای فرار از مالیات

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از دستگیری ۲ کلاهبردار که برای فرار از پرداخت مالیات، شرکت‌های صوری به نام مال باختگان تاسیس کرده بودند، خبر داد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از ایران آنلاین، سرهنگ علی ولی پور گودرزی گفت: شهروندی با در اختیار داشتن شکواییه‌ای با موضوع فرار مالیاتی به پلیس امنیت اقتصادی مراجعه و اظهار داشت، بدون اینکه خرید و فروشی داشته باشد با نام وی مقدار فراوانی کالا توسط افراد ناشناسی خریداری و سپس فروخته شده و اکنون اداره مالیات طی ارسال نامه ای، خواستار مطالبه مالیات معامله‌های انجام شده است.

کلاهبرداری برای فرار از مالیات

وی بیان کرد: تیمی از کارآگاهان بررسی موضوع را بر عهده گرفتند و مشخص شد، شاکی در مقطعی از زمان به علت مشکلات مالی، مدارک هویتی خود را در اختیار یکی از دوستانش به نام "شاهین" به امید دریافت وام قرض الحسنه قرار داده و پس از دادن وکالتنامه به وام دهنده و واریز مبلغی اندک از سوی وی، دیگر وام دهنده پاسخگوی تلفن شاکی نبوده است.
رئیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: در تحقیقات پلیسی به دست آمد، "شاهین" با شناسایی افراد کم سواد و یا بی سواد و دارای مشکلات مالی به بهانه پرداخت وام قرض الحسنه به آنان مدارک هویتی مال باختگان را دریافت و در اختیار فردی به نام "مرتضی" قرار داده و این فرد نیز با تاسیس شرکت‌های صوری به نام مال باختگان و جعل فاکتورها، معاملات را انجام داده و بدین ترتیب منجر به بدهی مالیاتی به میزان حدود ۳۰ میلیارد ریال برای این افراد شده است.
این مقام انتظامی عنوان کرد: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت و ماموران موفق شدند در ماه جاری هر ۲ متهم را در ۲ عملیات پلیسی در مخفیگاهشان دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس امنیت اقتصادی انتقال دهند.
سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه هر ۲ متهم در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی اعتراف کردند، گفت: آن‌ها برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها