jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۳۴۵   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۴

حوادث چهارمحال و بختیاری؛ حوادث طبیعی

علت ترکیدگی لوله نفت "سرخون"، رانش زمین و فشار سنگ است

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: به دلیل رانش زمین و کوهستانی بودن منطقه سرخون، سنگ بزرگی به لوله نفت برخورد و بر اثر فشار زیاد، شکستگی لوله رخ داد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از تسنیم از شهرکرد، استاندار چهارمحال و بختیاری و برخی مسئولان استانی و شهرستانی عصر امروز از وضعیت ترکیدگی لوله نفت در منطقه "سرخون" بازدید کردند.
اقبال عباسی در این بازدید اظهار داشت: ظهر امروز اطلاع داده شد که بین سرخون و گندمکار، لوله نفت ترکیده است و نفت بر اثر این ترکیدگی جاری شده است. چون منطقه کوهستانی و رانشی است امروز یک بخشی از کوه رانش کرد و جاده نیز دچار از هم گسستگی شد و سنگ بزرگی به لوله برخورد و بر اثر فشار زیاد، لوله باعث شکستگی شد.
 
علت ترکیدگی لوله نفت
وی ادامه داد: خوشبختانه پس از ترکیدگی لوله نفت،  از منطقه خوزستان مسیر نفت قطع شد و ماشین‌آلات بیل و لودر محل ترکیدگی را باز کردند، بر اثر ترکیدگی لوله نفت کل منطقه آلوده شده و خسارت زیادی به مردم و محیط زیست وارد شده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: قرار شده است دوشنبه شورای بحران استان تشکیل و برآورد خسارت ها انجام شود، خسارت‌هایی که به بخش کشاورزی، باغداری، دامداری، شیلات، محیط زیست و به ویژه در حوزه آب اعم از آب شرب و آب کشاورزی اراضی برآورد شود .
عباسی در پایان خاطرنشان کرد: پس از برآورد خسارت‌ها، این برآورد به ستاد بحران کشور ارسال می‌شود که ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر