jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۱۹۹   ۲۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۲۲

گرچه پنج روز جدا شدن«جدعون ساعر» از حزب لیکود می‌گذرد، اما بازتاب‌های آن همچنان در رسانه‌های رژیم صهیونیستی ادامه دارد در حالی که برخی وی را نخست وزیر بعدی اشغالگران اعلام می‌کنند.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تسنیم، روزنامه یدیعوت احارانوت به نقل از جدعون ساعر که به تازگی و به همراه شماری از اعضای لیکود از آن جدا شده است ، خبر داد وی حاضر نیست در هیچ کابینه ای که بنیامین نتانیاهو ریاست آن را عهده دار شود، عضویت پیدا کند.

ساعر که با شبکه سراسری اخبار رژیم صهیونیستی گفتگو می کرد خبر داد  هدف  اصلی اش تشکیل کابینه است،اما اگر باز هم نتانیاهو ششمین کابینه خود را تشکیل دهد او به طور حتم در کرسی مخالفان خواهد نشست.

وی علت جدایی خود از لیکود را شخص نتانیاهو اعلام کرد و افزود من با لیکود به عنوان یک جریان سیاسی مشکلی نداریم، اما مطمئن باشید هرگز وزیر هیچ کابینه ای که بنیامین نتانیاهو در راس آن قرار بگیرد نخواهم بود.

وی تاکید کرد با وجود آن که یک راستگرا است، اما حاضر برای سرنگونی کابینه لیکود که نتانیاهو رهبری آن را به عهده بگیرد با جریان چپ متحد شود.

روزنامه عبری زبان معاریو هم به نقل از ساعر خبر داد ، وی به دلیل بی اعتمادی به بنیامین نتانیاهو و بلایی که بر سر اسرائیل و لیکود می آورد دیگر تحمل را جایز ندانسته و از لیکود جدا شده است.

ساعر در عین حال خبر داد همچنان مواضع لیکود در الحاق کرانه باختری را تایید می کند.

گفتنی است بر اساس آخرین نظر سنجی های صورت گرفته پیش بینی می شود با خروج تعداد بیشتری از اعضای لیکود و پیوستن به ساعر، وی بین 15 تا 20 کرسی کنست(پارلمان) را به دست آورد که در صورت پیوستن شخصیت های دیگری  از خارج از لیکود احتمال افزایش آن به 22 کرسی هم وجود دارد.

در این بین روزنامه یدیعوت احارانوت خبر داد ، بحران فروپاشی کابینه همچنان به قوت خود باقی مانده است گرچه تلاش هایی برای یافتن راه حلی میانه در این زمینه ادامه دارد.

گفته می شود پیشنهادهایی درباره موافقت نتانیاهو با تقدیم لایحه بودجه در مقابل صرفه نظر کردن گانتس از قانون تناوب در نخست وزیری صورت گرفته است اما با توجه به ریزش متحدان نتانیاهو در کنست ، تغییر این توافق که به یک قانون در کنست تبدیل شده است نیازمند 70 رای است، اما ائتلاف نتانیاهو ـ گانتس امروز از این تعداد رای در کنست بهره مند نیستند.‎

اخبار رسیده در رسانه های رژیم صهیونیستی حکایت از آن دارد که ساعر هم تلاش می کند بدون انحلال کنست و با جمع آوری متحدان جدید به حد نصاب مورد نیاز برای سرنگونی نتانیاهو و نخست وزیری خود برسد ، گرچه هنوز موفق به متقاعد کردن نفتالی بنیت طراح اصلی انحلال کنست نشده است.‎

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر