jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۳۱۲۴   ۱۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۶

هک شدن این شرکت که قراردادهای فراوانی در فضای امنیت ملی در آمریکا و نیز در کشورهای متحد آن دارد‎؛ در میان مهم ترین سلسله عملیات هکری در تاریخ است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ بزرگترین شرکت امنیت سایبری «فایرآی (FIREEYE)» در آمریکا اعلام کرد هدف یک عملیات هکری قرار گرفته که احتمالا توسط یک دولت خارجی صورت گرفته و طی آن زرادخانه ای از ابزارهای هکری داخلی این شرکت که برای آزمایش توان دفاعی مشتریان به کار می رفت به سرقت رفته است.
هک شدن این شرکت که قراردادهای فراوانی در فضای امنیت ملی در آمریکا و نیز در کشورهای متحد آن دارد در میان مهم ترین سلسله عملیات هکری در تاریخ است.
شرکت فایرآی هک شدن خود را در پیامی در وبلاگ اختصاصی این شرکت که کوین ماندیا، مدیر اجرایی آن اداره می کند اعلام کرد.
در این پیام آمده است: «ابزارهای تیم های قرمز» در این عملیات هکری به شدت هوشمندانه که احتمالا یک دولت در پس آن است به سرقت رفته اند. روشن نیست آغاز این عملیات هکری چه زمانی رخ داده است.
هکرها در این عملیات فراتر از سرقت ابزارهای امنیتی این شرکت به دنبال پرونده های این شرکت با موضوع نهادهای دولتی نیز بوده اند. این شرکت در هفته های اخیر با سازندگان مختلف نرم افزار در زمینه اقدامات دفاعی همکاری کرده بود.
هنوز هیچ شواهدی مبنی بر این که از ابزارهای هکری این شرکت استفاده شده یا داده های مشتریان خارج شده باشد در دست نیست. با این حال، تحقیقات در زمینه این عملیات که با همکاری اف بی آی و مایکروسافت صورت می گیرد هنوز در مراحل آغازین است.
کیت سرقت شده از این شرکت برای مقابله با هزاران نقطه آسیب پذیر در محصولات نرم افزاری پر مصرف طراحی شده بود. هنوز دقیقا روشن نیست چه سامانه هایی در اثر این سرقت آسیب دیده اند. کارشناسان می گویند دشوار است بتوان تاثیر منفی سرقت یک ابزار هکری را که بر نقاط آسیب پذیر شناخته شده در نرم افزارها تمرکز دارد محاسبه کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر