jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۹۲۰   ۱۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۴۴

دکتر پیام طبرسی از موج جدید شیوع کرونا طی دو هفته آینده خبرداد و گفت: با قرمزشدن استان های شمالی کشور، تهران از این موج بی نصیب نخواهد ماند و افزایش بیماری را در تهران شاهد خواهیم بود.

به گزارش جام جم آنلاین ، دکتر پیام طبرسی در گفتگو با برنامه تهران کلینیک درباره وضعیت شیوع کرونا در کشور و وظایف هموطنان در کنترل این بیماری اظهار داشت: متاسفانه این مشکل همیشگی ما طی این مدت است. با خبرهای بد می گویند نا امیدی در جامعه ایجاد می‌کنید و با خبرهای خوب متاسفانه سطح مراقبت مردمی کاهش می‌یابد. اما خوشبختانه در تهران، ورودی بیماران و بستری در بیمارستان ها کمتر شده ولی کماکان بیماری در چرخش است.
وی افزود: متاسفانه در هر شبانه روز بیشتر از ۳۰۰ نفر را از دست می دهیم . حدود ۵ هزار و هشتصد نفر در آی سی یوها بستری و تعداد زیادی در بخش ها بستری هستند.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با تاکید بر قرمز شدن استان های شمالی در شیوع کرونا خاطرنشان کرد: استان های شمالی گیلان، مازندران و گلستان قرمز شده اند و طبیعی است که تهران از این موج بی نصیب نخواهد ماند. اگر رعایت نکنیم تهران وارد موج جدید می شود که موج جدید به مراتب بدتر از شیوع در مهر و آبان خواهد بود.
وی با اظهار تاسف از تراکم جمعیتی در متروها و خیابان ها گفت: مدارس و دانشگاه ها بسته هستند و مشخص نیست مردم برای چه کار ضروری انقدر در بیرون از منزل تردد می کنند. در شرایط عادی انقدر متروها شلوغ نیست که طی روزهای اخیر شاهد آن هستیم.
عضو علمی ستاد کرونا با شاره به عدم رعایت فاصله های اجتماعی گفت: زنگ خطر به صدا درآمده و اعضای ستاد ملی کرونا دوباره باید محدودیت ها را اعمال کنند. با قرمز شدن استان های شمالی حتما افزایش شیوع را در هفته های آینده در تهران شاهد خواهیم بود. برای کنترل و جلوگیری از شیوع بیشتر، باید محدودیت ها دوباره اعمال شوند. طی دو روز گذشته که بیشتر محدودیت ها برداشته شده مردم نشان دادند این روند قابل کنترل نیست و بسیاری از مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.
طبرسی درباره واکسن کرونای ایرانی هم اظهار داشت: این واکسن باید مراحل آزمایشی را طی چهار تا پنج ماه آینده طی کند و پس از استخراج نتایج درباره آن باید اظهار نظر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش