jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۱۹۱   ۱۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۴:۰۸

فوق تخصص آنژیو پلاستی و سکته‌های مغزی گفت: تزریق بوتاکس بهترین درمان سردرد میگرنی است و در درمان بیماران مبتلا به سردرد مزمن روزانه موفق بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین، حسین آقامیری، فوق تخصص آنژیو پلاستی و سکته های مغزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: سردرد میگرنی یکی از شایع‌ترین دلایل مراجعه افراد به پزشک متخصص مغز و اعصاب است. این سردرد شایع و ناتوان کننده، معمولاً یکطرفه یا گاهی به صورت دو طرفه ایجاد می شود.

او درباره نشانه های سردردهای میگرنی گفت: درد میگرن به صورت ضربان دار و غالباً با علائمی مانند تهوع، استفراغ، حساسیت به نور و صدا یا سرگیجه همراه است. البته مبتلایان به میگرن لزوماً تمام این علائم را ندارند و ممکن است در آنها یک تا دو علامت با سردرد دیده شود.

این فوق تخصص آنژیو پلاستی و سکته‌های مغزی با اشاره به دردهای قبل شروع میگرن بیان کرد: حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد مبتلایان به میگرن علائمی را قبل از شروع درد تجربه می‌کنند که به آن «اورا» می‌گویند. این علائم شامل دیدن جرقه‌های نورانی، استشمام بوی بد، احساس مومور و یا اختلالات چشایی است.

آقامیری ادامه داد: اورا حدود ۲۰ تا ۶۰ دقیقه طول کشیده و اخطاری برای شروع سردرد است.

او درباره علل سردرد میگرنی گفت: عوامل تحریک کننده‌ میگرن در افراد مختلف، متفاوت است، ولی بطور کلی می‌توان از‫ مصرف شکلات، پنیر، غذا‌های فرآوری شده، اختلال در خواب، مسافرت، استرس، دوران قاعدگی در خانم‌ها، تغییرات فصل و آب و هوا، استشمام رایحه‌ای خاص و نور شدید نام برد. ‬

این فوق تخصص آنژیو پلاستی و سکته های مغزی با اشاره به نحوه تشخیص این سردرد تصریح کرد: تشخیص میگرن بصورت بالینی و با گرفتن شرح حال کامل از بیمار امکانپذیر است و اقدامات پاراکلینیکی مانند نوار مغز، سونوگرافی عروق گردن و مغز، ام آر آی و ... صرفاً برای رد سایر موارد دیگر بوده است.

آقامیری درباره پیشگیری و درمان این نوع سردرد گفت: کنترل میگرن با تغییر سبک زندگی و حذف عوامل محرک سردرد به همراه مصرف دارو امکانپذیر است. یکی از راه‌های موفق کنترل میگرن که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده، تزریق بوتاکس است که در حال حاضر متد روز درمان این بیماری در کشورهای پیشرفته است.

او ادامه داد: تزریق بوتاکس برای درمان میگرن باید توسط متخصص مغز و اعصاب و در نواحی پیشانی، شقیقه، پشت سر و گردن تزریق شود. در این تزریق می‌توان در قسمت صورت معیار‌های زیبایی را هم لحاظ کرد و علاوه بر نقاط خاص درمان، نقاط اضافی برای زیبایی را نیز تزریق کرد و این کار را بصورت دو منظوره انجام داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو