jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۴۶۲   ۱۲ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۴

مقامات قزاقستانی علاقمندی خود به خرید پهپاد مسلح بیرقدار از ترکیه را اعلام کرده اند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، منابع ترکیه ای اعلام کرده اند که گروهی از کارشناسان و مسئولین نظامی قزاقستان با سفر به این کشور از توانایی های پهپادی این کشور و خصوصا پهپاد شناسایی تهاجمی بیرقدار بازدید کرده اند. مقامات این کشور علاقه خود را برای خرید این پرنده بدون سرنشین اعلام کرده اند و مایل هستند به جای پرنده های بدون سرنشین چینی مدل بیرقدار تی بی 2 را خریداری کنند.
 
قزاقستان، مشتری جدید پهپاد ترکیه+عکس

در حدود یک سال گذشته این پهپاد مسلح ترکیه ای در نبردهای سوریه ، لیبی و قره باغ بسیار موفق ظاهر شده و کارشناسان آینده صادراتی بسیار خوبی را برای آن تصور می کنند. در حال حاضر به غیر از ترکیه و جمهوری آذربایجان دو کشور قطر و اوکراین نیز از دیگر کاربران این پرنده بدون سرنشین هستند.


  
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو