jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۰۱۴ ۱۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۴

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که با وعده پرداخت سود ماهیانه ۱۰ میلیون تومان، از افراد کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از فارس، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که وعده پرداخت ماهیانه 100 میلیون ریال به ازای اندک سرمایه به کاربران فضای مجازی داده بود.

سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح این خبر اظهار داشت: یکی از شهروندان با در دست داشتن پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت که با فردی در فضای مجازی آشنا شد که مدعی بود با کمترین سرمایه گذاری در بورس می تواند ماهیانه بیش از 10 میلیون تومان سودآوری در بازار سهام بورس داشته باشد ولی با واریز سرمایه خود به شماره حسابی که اعلام کرده بود، نه تنها سودآوری نداشته بلکه دیگر پاسخ گوی تماس تلفنی هم نیست.

وی گفت: بعد از ارجاع پرونده به پلیس فتا، بررسی موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و در تحقیقات اولیه مشخص شد متهم در فضای مجازی به تبلیغ سودآوری فراوان با اندک سرمایه می پردازد.

رئیس پلیس فتا بیان داشت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت واقعی متهم وشناسایی مخفیگاه وی در دستور کار قرار گرفت و با هماهنگی قضایی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت؛ متهم در بازجویی اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کرد و با تکمیل پرونده متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس فتا به کاربران فضای مجازی هشدار داد: افراد سودجو و کلاهبردار از هر شیوه‌ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود و فریب افراد استفاده می‌کنند که تبلیغات فریبنده و غیرمعقول از مهمترین این موارد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر