jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۸۳۲   ۰۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۴۰

مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد

شناسایی شکارچیان خرس قهوه‌ای در دنا

مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳ نفر متهم در پرونده شکار یک قلاده خرس قهوه‌ای در استان شناسایی شدند که یک نفر از آنها دستگیر شد و ۲ نفر دیگر متواری‌اند.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از همشهری آنلاین، سید اسدالله هاشمی اظهار کرد: دیروز ۸ آذر در ساعت ۱۲ ظهر، صدای شلیک ۳ تیر از نوع گلوله‌زنی توجه مامورانی را که مشغول گشت و کنترل منطقه حفاظت‌شده دنا بودند به خود جلب می‌کند. مأموران ضمن برقراری تماس تلفنی با واحد فرماندهی در ستاد با استفاده از دوربین چشمی به پایش محل تیراندازی پرداختند. اکیپی از ستاد به منطقه اعزام شدند و پس از ۳ ساعت دوربین‌کشی و رصد منطقه، موفق ‌شدند ۳ متخلف را که بدون هماهنگی با یگان حفاظت وارد منطقه شده بودند، در همان محل شناسایی کنند.
 
شناسایی شکارچیان خرس قهوه‌ای در دنا
مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پس از حدود ۴ ساعت پیاده‌روی در منطقه، یک نفر از آنها دستگیر شد و ۲ نفر دیگر فرار کردند. پس از دستگیری متهم، مأموران به جست‌وجو در منطقه پرداختند و لاشه یک قلاده توله‌خرس قهوه‌ای حدود ۳ ساله با جنسیت نر را که با شلیک گلوله از پا درآمده بود، کشف کردند. متهم برای اعمال قانون تحویل مراجع قضایی و انتظامی داده شد.
بر اساس قانون، جریمه حقوقی ناشی از شکار یک قلاده خرس قهوه‌ای با جنسیت نر ۷۵ میلیون تومان و ماده آن ۲۲۵ میلیون تومان جدا از جریمه کیفری آن تعیین شده است.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها