jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۸۳۲ ۰۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۴۰

مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد

شناسایی شکارچیان خرس قهوه‌ای در دنا

مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳ نفر متهم در پرونده شکار یک قلاده خرس قهوه‌ای در استان شناسایی شدند که یک نفر از آنها دستگیر شد و ۲ نفر دیگر متواری‌اند.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از همشهری آنلاین، سید اسدالله هاشمی اظهار کرد: دیروز ۸ آذر در ساعت ۱۲ ظهر، صدای شلیک ۳ تیر از نوع گلوله‌زنی توجه مامورانی را که مشغول گشت و کنترل منطقه حفاظت‌شده دنا بودند به خود جلب می‌کند. مأموران ضمن برقراری تماس تلفنی با واحد فرماندهی در ستاد با استفاده از دوربین چشمی به پایش محل تیراندازی پرداختند. اکیپی از ستاد به منطقه اعزام شدند و پس از ۳ ساعت دوربین‌کشی و رصد منطقه، موفق ‌شدند ۳ متخلف را که بدون هماهنگی با یگان حفاظت وارد منطقه شده بودند، در همان محل شناسایی کنند.
 
شناسایی شکارچیان خرس قهوه‌ای در دنا
مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پس از حدود ۴ ساعت پیاده‌روی در منطقه، یک نفر از آنها دستگیر شد و ۲ نفر دیگر فرار کردند. پس از دستگیری متهم، مأموران به جست‌وجو در منطقه پرداختند و لاشه یک قلاده توله‌خرس قهوه‌ای حدود ۳ ساله با جنسیت نر را که با شلیک گلوله از پا درآمده بود، کشف کردند. متهم برای اعمال قانون تحویل مراجع قضایی و انتظامی داده شد.
بر اساس قانون، جریمه حقوقی ناشی از شکار یک قلاده خرس قهوه‌ای با جنسیت نر ۷۵ میلیون تومان و ماده آن ۲۲۵ میلیون تومان جدا از جریمه کیفری آن تعیین شده است.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر