تویوتا همانند همه خودروسازان دیگر سال بسیار سختی را پشت سر می‌گذارد. در همین ماه ژوئن بود که ژاپنی‌ها درباره سودده ماندن به شک و تردید افتاده بودند و هدف آن‌ها تولید سه میلیون دستگاه خودرو در ژاپن بود. البته به نظر می‌رسد وضعیت تویوتا بهتر شده زیرا قبلاً اعلام کرده بود فروشش در ماه سپتامبر افزایش یافته و حالا نیز همین اتفاق در ماه اکتبر تکرار شده است.
کد خبر: ۱۲۹۰۶۳۸

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از پدال، یک‌بار دیگر فروش بالا در چین و آمریکای شمالی به تویوتا کمک کرده تا روند رو به بهبود خود را ادامه دهد. فروش جهانی این شرکت در ماه اکتبر افزایش حدود ۸ درصدی را در بازه سال‌به‌سال نشان می‌دهد.

اگرچه فروش جداگانه محصولات تویوتا در ماه اکتبر اعلام نشده اما مدل‌های کمری و راو ۴ در بازار آمریکا با استقبال خوبی مواجه شده‌اند و بازوی لوکس تویوتا یعنی لکسس نیز عملکرد مثبتی داشته است. اگرچه شاسی بلندهای تویوتا همچنان به فروش خوب خود ادامه می‌دهند اما سدان کمری هنوز هم محبوبیت بالایی داشته و ثابت کرده که تصمیم تویوتا در حفظ چنین خودروهایی درست است.

فروش جهانی تویوتا در ماه اکتبر برابر با ۹۲۷,۶۲۳ دستگاه بوده هرچند این آمار شامل برندهای دایهاتسو و هینو نیز بوده است. ژاپنی‌ها در خارج از بازار داخلی فروش ۷۱۸,۸۸۸ دستگاهی داشته‌اند. تولید جهانی تویوتا نیز به ۹۷۹,۲۳۲ دستگاه رسیده که از این بین ۸۴۵,۱۰۷ دستگاه دارای نشان تویوتا بوده‌اند. تولید تویوتا نیز نشان دهنده‌ی افزایش ۹ درصدی است.

با این وجود فروش تویوتا از ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۰ همچنان کاهش ۱۴.۶ درصدی را نشان می‌دهد. البته فروش جهانی تویوتا در انتهای ماه سپتامبر ۱۷ درصد کاهش یافته اما وضعیت این خودروساز نشان می‌دهد که وضعیت رو به بهبود است.

جای تعجبی ندارد که راو ۴ همچنان جزو محبوب‌ترین محصولات تویوتا بوده و امسال نیز نسخه پرفورمنس راو ۴ پرایم پلاگین هیبرید عرضه شده که یکی از بهترین نسخه‌های این خودرو است. کمری نیز در مدل ۲۰۲۱ خود بهبودهای زیادی داشته و همچنان عملکرد درخشان نسل‌های پیشین را تکرار می‌کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها