jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۴۳۹ ۰۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۳۱

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

در 55 سال گذشته این رژیم بدون وقفه این موضوع را پیگیری کرده و هر ساله تعداد قابل ملاحظه‌ای از نیروها را در منطقه و حتی خارج از آن ترور می‌کند.

موساد به‌صراحت اعلام می‌کند که ترور برای پیشبرد اهدافشان است، آنها هیچ‌گاه در این زمینه مخفی‌کاری نیز نداشته و صدها نفر از ملیت‌های مختلف را ترور کرده‌اند.

حتی در مورد اقدامات تروریستی گروه فرقان شواهد و قرائن قطعی وجود دارد که اقدامات آنها با اشاره اسرائیل و فریب آمریکا صورت می‌گرفته است، این اقدامات سیاست ثابتی است که ادامه خواهد داشت.
به‌طور معمول هدف دوم آنها این است که می‌خواهند به نوعی اعلام کنند که ما با چنین قدرتی می‌توانیم متناسب با اهدافمان عمل کنیم.

در کنار چنین اهدافی از سوی بانیان ترور باید در نظر داشته باشیم که دستگاه‌های امنیتی ما نیز باید توجه و نظارت بیشتری به موضوع حفاظت از دانشمندان و شخصیت‌های تاثیرگذار کشورمان داشته باشند، چرا که در چند دهه گذشته نیز شاهد چنین ترورهایی علیه دانشمندان و شخصیت‌های تاثیرگذار در کشور بوده‌ایم.

در هر صورت باید تاکید کنیم که اسرائیل نمی‌تواند موجودیت خود را در درازمدت حفظ کند و نظامی فرسایشی است و از بین خواهد رفت.

جواد منصوری - کارشناس مسائل بین‌الملل / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

مصاف جدی با یقه سفیدها

مصاف جدی با یقه سفیدها

تاکنون تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت قضایی و اجتماعی از سوی آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفته و نتایجی در برداشته است اما با این وصف، موضوع صدور دستورالعمل اجرایی قانون اعاده اموال نامشروع مسؤولان را شاید بتوان جزو برجسته‌ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر