jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۱۲۹۰۳۷۴ ۰۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۱۷

امیدوارم مردم همکاری و همدلی کنند، از رفت و آمدهای غیرضروری بپرهیزند، نکات بهداشتی را رعایت کنند، سفرهای بی دلیل نروند و توصیه های ایمنی را گوش دهند. چون به نفع خودمان است که زودتر از این بلا نجات پیدا کنیم.  

توصیه های کرونایی سوگل طهماسبی به مردم
سوگل طهماسبی، هنرپیشه سینما و تلویزیون در خصوص اینکه آیا در ایام قرنطینه مشغول به کار است یا خیر به جام جم آنلاین گفت: کار ما به گونه ای است که در ایام قرنطینه هم باید سر فیلمبرداری حاضر باشیم و تجربه چنین دوره های قرنطینه ای را نداریم، اما خیلی از مشاغل این روزها تعطیل هستند. البته ما هم اوقاتی که در منزل هستیم و به حسب شرایط این روزها نمی توانیم خیلی از تفریحات بیرون از خانه را داشته باشیم به نوعی خودمان را در داخل خانه سرگرم می کنیم.
 
او افزود: دیدن فیلم هایی که به صورت آنلاین اکران می شوند از جمله کارهای فرهنگی است که می تواند به گذران این روزها کمک کنند. خود من چندی پیش فیلم «جهان با من برقص» به کارگردانی سروش صحت را دیدم که بسیار فیلم خوبی بود. از سریال های خارجی هم که طی این روزها دیدم، می توانم به سریال «تاج (The Crown)» و «پیکی بلایندرز (Peaky Blinders)» اشاره کنم و قرار است که سریال «ملکه شطرنج (The Queens Gambit)» را هم در روزهای آینده ببینم. از طرفی دیگر در این روزها و البته همیشه کتاب می خوانم که یار همیشگی مان است و جدا از ما نیست. به تازگی کتاب «مردی به نام اوه (A man Called Ove)» را خواندم و فیلم جذاب و خوبی که از روی این کتاب اقتباس شده بود را دیدم. به شخصه معمولا برای مطالعه سعی می کنم کتاب هایی را در اولویت خواندن قرار بدهم که از روی آنها فیلم هم اقتباس شده. چون بلافاصله بعد از اتمام مطالعه، فیلمش را تماشا می کنم و از آنجا که هنوز داستان اصلی در ذهنم است، امکان مقایسه این دو با هم را دارم. به هر حال خیلی از فیلم های بزرگ براساس رمان ها و با اقتباس از کتاب هایی ساخته شده اند که در اکثر موارد با استقبال خوبی هم از سوی مردم روبرو شدند و البته  برخی کتاب‌ها پتانسیل فیلم شدن را دارند ولی تا به حال فیلمشان ساخته نشده است، اما این مهم را هرگز نمی توان کتمان کرد که اقتباس ادبی، نقش به‌سزایی در خلق شاهکارهای تاریخ سینما دارد.
 
بازیگر سریال هایی چون «کیمیا» و «نجلا» در ادامه خاطرنشان ساخت: فیلم و کتاب از جمله کارهای مفیدی است که نه تنها آموزنده است بلکه به عنوان سرگرمی هم می توان به آن نگاه کرد. کارهای زیاد دیگری هم می توان در خانه انجام داد و مردم خودشان در این حدودا یکسال انقدر آزمون و خطا کردند که دیگر خودشان می دانند چطور باید خودشان را سرگرم کنند. به خصوص مادرهایی که فرزند کوچک دارند، به خوبی توانسته اند طی این مدت بچه ها را با انواع و اقسام بازی ها و داستان خوانی ها سرگرم کنند که بچه ها کمتر احساس کلافگی کنند یا اینکه می شود زمانی را به ورزش خانگی اختصاص داد که بدن هم در این زمان فعالیتی داشته باشد.    
 
طهماسبی در پایان با آرزوی سلامت و شادی برای تمام مردم ایران و رفع هرچه سریعتر  بیماری کرونا، بیان کرد: امیدوارم تمام مردم همکاری و همدلی کنند، از رفت و آمدهای غیرضروری بپرهیزند، نکات بهداشتی را رعایت کنند و سفرهای بی دلیل نروند و توصیه های ایمنی را گوش دهند. چون به نفع خودمان است که زودتر از این بلا نجات پیدا کنیم. 
 
ساناز قنبری / گروه فرهنگ و هنر
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گره کور کرونایی بر فرهنگ و هنر

گره کور کرونایی بر فرهنگ و هنر

کرونا، گره کوری برفعالیت‌های فرهنگی و هنری جهان انداخت؛ درست مانند گره‌ای که در تاروپود سایر فعالیت‌ها ایجاد شده و در پی تجربه‌اندوزی‌های مکرر و پرحادثه در حال به اثبات رسیدن نسبی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر