jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۵۴۴   ۰۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۵۱

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: آتش به ۲۰۰ هکتار از جنگل های توسکستان خسارت زد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر، ابوطالب قزل سفلو بعدازظهر سه شنبه در خصوص وسعت حریق جنگل توسکستان اظهارکرد: حریق در عرصه های جنگلی از ساعت ۱۶و۳۰ روز یکشنبه ۱۱ آبان ۹۹ در منطقه پنبول چال توسکستان در ارتفاع حدود هزار و ۸۰۰ متری آغاز شد.
 
آتش به ۲۰۰ هکتار از جنگل های توسکستان خسارت زد
وی افزود: با توجه به این که این منطقه کاملاً صعب العبور و صخره ای بود و در عمل راه دسترسی در منطقه وجود نداشت، تلاش ها برای مهار و اطفاء حریق در منطقه تا شامگاه روز شنبه ۱۷ آبان ماه ادامه پیداکرد.
قزل سفلو بیان کرد: با توجه به شرایط توپوگرافی منطقه و پراکندگی حریق برای برآورد مساحت از ظرفیت مرکز ملی پایش ماهواره ای زمین سازمان فضایی ایران بهره گرفته شد.
وی با بیان اینکه ۸۰۰ نیروی عمل کننده و پشتیبان در جهت مهار و اطفاء حریق تلاش کردند، افزود: براساس پایش ماهواره ای سطح درگیری حریق توسط مرکز ملی پایش ماهواره ای زمین سازمان فضایی ایران با مقایسه تصاویر ماهواره سنتینل دو در دو تاریخ ۱۰ آبان (قبل شروع حریق ) و ۲۵ آبان ( بعد حریق ) مساحت مناطق درگیر حریق حدود ۲۰۰ هکتار برآورد شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان اشاره کرد که در این راستا از تمامی ظرفیت دستگاه های موجود از جمله استانداری، مدیریت بحران، فرمانداری، نیروهای محیط زیست، هلال احمر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هئیت کوهنوردی، بخشداری، نیروهای داوطلب مردمی، نیروهای حفاظتی و همچنین دو فروند بالگرد بهره گیری شد.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر