در شرایطی که شمار مبتلایان به کرونا به عدد 52 میلیون نفر نزدیک می شود خبرهای خوبی در رابطه با ساخت واکسن قطعی کرونا به گوش می رسد.
کد خبر: ۱۲۸۶۲۵۳

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری کوتاه بر آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا در سراسر جهان است:

*در حالی که شرکت فایزر آمریکا یک گام به ارائه واکسن کرونا به جهان نزدیک شده دونالد ترامپ رییس جمهور شکست خورده آمریکا اظهار نظرهایی جنجالی در توییتر منتشر می کند. ترامپ عقیده دارد فایزر عمدا نتایج مربوط به واکسن را تا این اندازه طول داد تا انتخابات برگزار شود و به بازار نیامدن واکسن نمره ای منفی در کارنامه ترامپ باشد. ترامپ می گوید تاخیر عمدی در به سرانجام رساندن واکسن باعث شد هزاران نفر جان خود را از دست بدهند.

*در حالی که اخبار مربوط به ساخت واکسن کرونا نزدیک تر از هر زمانی است که اما هچنان تاکید می شود که این واکسن به طور کامل قرار نیست جلوی بیماری را بگیرد.

*اسپری بینی همچنان به عنوان عامل موثری در رابطه با مقابله با ویروس کرونا معرفی می شود. یک مطالعه جدید از کالج پزشکان و جراحان دانشگاه کلمبیا در  واگلوس نشان داد که در اثر انتقال اسپری بینی به سرخچه های مبتلا به کرونا، از آلودگی به سرخ بینی جلوگیری شده است.

*یافته های جدید نشان می دهد احتمال انتقال کرونا از مادر به نوزاد بسیار کم است و اگر نوزاد هم مبتلا شد احتمال اینکه به طیف شدید آن مبتلا شود باز هم بسیار کم است.

*محققان بار دیگر تاکید کردند تهویه مناسب در فضاهای بسته می تواند تا حد زیادی خطر ابتلا به کرونا را در میان افراد حاضر در آن محیط بسیار کمتر کند.

*دانشمندان بار دیگر تاثیر داروی هیدروکسی کلوروکین بر روی بهبود شرایط جسمانی بیماران کرونایی را رد کردند. این یافته ها در پی تحقیق بر روی بیماران بستری شده در بیمارستان های مختلف به دست آمد.

*آنتی بادی های تولید شده در بدن کودکان در پی ابتلا به کرونا ضعیف تر از آنتی بادی هایی است که در بدن بزرگسالان مبتلا تولید می شود با این حال احتمال ابتلای مجدد کودکان به کرونا نسبت به بزرگسالان بسیار کمتر است.

*برای سومین روز پیاپی هیچ مورد ابتلا به کرونا در ملبورن استرالیا ثبت نشد.

*تزریق واکسن کرونا در انگلستان اجباری نیست. وزیر بهداشت مت هانکوک روز سه شنبه به بی بی سی نیوز گفت ، واکسن ویروس کرونا در صورت موفقیت در انگلیس اجباری نخواهد شد.

*در یک شبانه روز 119 هزار مورد ابتلای جدید در آمریکا ثبت شد.

*آنتونی فائوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا تاکید کرد که واکسن کرونا احتمالا تا پایان نوامبر امسال در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. اخبار مربوط به واکسن کرونا هرگز به اندازه اکنون به واقعیت نزدیک نشده است.

* آژانس نظارت بر سلامت برزیل آزمایشات فاز 3 واکسن CoronaVac چین را به دلیل ایجاد عوارض بر روی برخی داوطلبان به حالت تعلیق درآورد. این خبر ابتدا تکذیب می شود اما منابع برزیلی آن را تایید کرده اند.

برچسب ها: کرونا کووید واکسن
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها