jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۵۰۵۲   ۱۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۰

آتش نشانان ۵ ایستگاه آتش نشانی تهران

کارگاه صنایع چوبی و یراق در آتش سوخت

آتش نشانان ۵ ایستگاه آتش نشانی تهران در حادثه آتش سوزی یک کارگاه صنایع چوبی در آزادراه تهران قم توانستند در ۵ ساعت عملیات بی وقفه، شعله‌های آتش را مهار و خاموش کنند.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ ساعت ۰۱:۰۵ دقیقه، کارگران یک مجموعه کارگاهی پس از مشاهده دود غلیظ در داخل یکی از کارگاه‌های صنایع چوبی واقع درآزادراه تهران قم به سمت قم، ابتدای میدان جهاد، سراسیمه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و وقوع این آتش سوزی را خبر دادند.
 
کارگاه صنایع چوبی و یراق در آتش سوخت
ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران هم آتش نشانان ایستگاه‌های ۳۵، ۵۰، ۸۱، ۸۲، ۱۳۲ و گروه امداد و نجات ۶ را به همراه چند دستگاه خودروی پشتیبانی به محل حادثه روانه کرد.
امیر حسین ورمزیار افسر آماده منطقه هفت عملیات سازمان آتش نشانی تهران گفت: در یک مجموعه کارگاهی به وسعت دو هکتار، یکی از کارگاه‌های صنایع چوبی و یراق آلات به وسعت ۵۰۰ مترمربع دچار آتش سوزی شده بود.
وی با اشاره به این که شعله‌های آتش از پنجره‌های این کارگاه به بیرون زبانه می‌کشید، افزود: خوشبختانه بنا بر اعلام نگهبان کارگاه و پس از بازدید و بررسی اولیه مشخص شد هیچ یک از کارگران در داخل کارگاه نبودند.
ورمزیار ادامه داد: شعله‌های آتش به اندازه‌ای غیر قابل کنترل بود که در همان دقایق ابتدایی قسمت انتهایی کارگاه دچار ریزش سقف و دیواره شد و همچنین شعله‌های آتش از قسمت جنوبی در حال سرایت به انبار کناف و مصالح ساختمانی و از ضلع شمالی این کارگاه در حال گسترش به انبار لوستر‌های کریستالی بود.
این افسر آماده آتش نشانی تصریح کرد: نیرو‌های آتش نشانی بلافاصله پس از مجهز شدن به دستگاه تنفسی و قطع جریان برق این مجموعه کارگاهی، در ابتدا با استفاده از چندین رشته لوله آبده از روی پشت بام کارگاه‌های مجاور و از قسمت ورودی این کارگاه‌ها وارد عمل و مانع از سرایت آتش به دیگر کارگاه‌ها شدند.
وی اضافه کرد: با توجه به حجم زیاد مواد سوختنی موجود در محل آتش سوزی و همچنین وجود تعداد زیادی سیلندر‌های گاز مایع ۱۱ کیلویی در داخل کارگاه، عملیات آتش نشانان خیلی حساس و نیز ورود به داخل این کارگاه بسیار خطرناک بود.
آتش نشانان برغم خطرات بسیار و نیز احتمال وقوع انفجار سیلندرها، با جسارت و تلاش بسیار توانستند دل به آتش زده و سیلندر‌های گاز را خارج کنند.
ورمزیارخاطر نشان کرد: نیرو‌های آتش نشانی پس از خارج کردن سیلندر‌های گاز، با چندین رشته لوله آبده موفق شدند شعله‌های آتش را مهار و از سرایت آتش به اطراف جلوگیری کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر