jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۴۶۹۹   ۱۳ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۶:۲۰

آمریکا رکورد ابتلای روزانه را شکست. این کشور در اوج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان بزرگ  ترین مرکز جهانی پاندمیک کرونایی است.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می خوانید مروری بر جدیدترین و آخرین اخبار مربوط به کرونا در سراسر جهان است:

 

*هر 107 ثانیه یک نفر در ایالات متحده آمریکا به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست می دهد. این کشور با ابتلای 500 هزار نفر در یک روز رکوردهای قبلی خود را در زمینه ابتلا شکست.

*در حالی که نرخ مرگ و میر کرونایی 3 درصد اعلام شده بود اکنون کالج امپریال لندن این نرخ را 1.15 درصد تخمین زده است.

*وضعیت در کشور بلژیک به شدت بحرانی است. در این کشور کوچک اروپایی فقط در 24 ساعت اخیر بیش از شش هزار مورد ابتلای جدید شناخته شده است.

*نیمی از جمعیت اسلواکی در یک روز تست کرونا دادند. نیمی از جمعیت  این کشور اروپایی معادل دو میلیون و  هزار نفر است. از کل تست هایی که گرفته شد 25 هزار و 850 مورد مثبت بود.

*با بهبود اوضاع پاندمیک کرونا در استرالیا، دولت این کشور مرزهای خارجی را بر روی ایالت ویکتوریا باز کرد. برای چهارمین روز متوالی هیچ مورد مبتلا در این کشور اعلام نشده است.

*رییس جمهوری پاناما نیز پس از تماس نزدیک با یک فرد مبتلا به کرونا خود را قرنطینه کرد.

*دولت کانادا محدودیت های جدیدی را برای منع مسافرت وضع کرد و در صورتی که از آن تخطی شود جریمه هزار دلاری در نظر گرفته شده است.

*رییس سازمان جهانی بهداشت که اکنون در قرنطینه به سر می برد اعلام کرد با وجود وخامت شدید اوضاع کرونایی در جهان هنوز فرصت برای کنترل این شرایط دیر نشده است و می توان جلوی موج های سنگین آتی را گرفت.

*فرانسه بار دیگر رکورد ابتلای روزانه را شکست. 52 هزار و 518 مورد مثبت دیگر در این کشور اعلام شده است.

*در پرتغال وضعیت فوق العاده اعلام شد و قوانین منع و رفت آمد اعمال شده است.

*کارشناسان بهداشت ایتالیا هشدار می دهند مقامات این کشور برای کنترل موج بعدی کرونا وقت زیادی را از دست داده اند که این موضوع به شدت نگران کننده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر