jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۲۷۴۸ ۰۴ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۰

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خبر داد؛

تداوم آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت طی امروز (۴ آبان ماه) از افزایش ابر و بارش پراکنده همراه با رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور از بعد از ظهر فردا (۵ آبان ماه) خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا اظهارکرد: امروز (۴ آبان ماه) در بیشتر مناطق کشور جو آرام و پایداراست و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود.

وی با اشاره به اینکه در استان‌های واقع در سواحل جنوبی دریای خزر، شمال شرق و اردبیل افزایش نسبی دما رخ می‌دهد، گفت: بعد ازظهر فردا و سه‌شنبه (۵ و ۶ آبان) در برخی مناطق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده و در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد به نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهارکرد: چهارشنبه (۷ آبان) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

ضیاییان ادامه داد: پنجشنبه‌ (۸ آبان) در برخی مناطق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، طی دو روز آینده شرق تنگه هرمز و دریای عمان و روز سه‌شنبه و چهارشنبه (۶ و ۷ آبان) درای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا (۵ آبان) در شرق و جنوب شرق و بعدازظهر چهارشنبه (۷ آبان) و طی روز پنجشنبه (۸ آبان) در شمال شرق و شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید با احتمال وقوع گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران‌ فردا (۵ آبان) کمی ابری به‌همراه غبار صبحگاهی و در بعدازظهر افزایش ابر گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۶ آبان ماه) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر