jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۸۲۳۳۲   ۰۲ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۱:۲۴

شجاع خلیل‌زاده و باشگاه الریان قطر به خاطر ثبت قراردادی غیرقانونی در آستانه محرومیت قرار دارند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از آنا، یک منبع موثق در باشگاه پرسپولیس با تشریح روند اخطار کتبی شجاع خلیل زاده گفت: به این بازیکن مشاوره غلط دادند و او بدون رعایت مقررات قرارداد خود را فسخ کرد و راهی قطر شد. به همین دلیل با شکایت به فیفا او چهار ماه محروم خواهد شد و باشگاه قطری هم دو‌ پنجره محروم می شود. هر دو هم غرامت سنگینی می پردازند.

وی تصریح کرد: شجاع خلیل زاده در تاریخ ۱۳ شهریور نامه ای بدین مضمون را در دبیرخانه باشگاه تحت شماره ۱۴۶۲/پ/۹۹ به ثبت رساند: 

جناب آقای رسول پناه
رئیس محترم هیات مدیره و سرپرست باشگاه
سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند در صورت عدم تسویه قرارداد اینجانب شجاع خلیل زاده بازیکن تیم باشگاه پرسپولیس تا تاریخ ۹۹/۶/۲۰ نسبت به دریافت برگ رضایت نامه خود از این باشگاه اقدام نموده و از همراهی تیم معذور می باشم. 
با تشکر
شجاع خلیل زاده

وی افزود: باشگاه همان زمان پاسخ داد که شجاع طلب معوقه ای ندارد اما صرف نظر از این موضوع، مواردی وجود دارد که فسخ صورت گرفته را غیرموجه جلوه می دهد و باعث تبعات حقوقی برای این بازیکن و باشگاه قطری می شود.

این فرد توضیح داد: اولا شجاع اگر قصد استفاده از امتیاز ماده ۱۴ مکرر فیفا را داشت که می گوید درصورت معوقه شدن دو‌ماهه مطالبات، بازیکن حق فسخ یکطرفه قرارداد را دارد باید مشخص می کرد کدام قسط او به تعویق افتاده. دوما باید مطابق آن ماده یک مهلت حداقل ۱۵ روزه تعیین می کرد نه هفت روزه. سوما شجاع بعد از تاریخ بیستم که در نامه اش تعیین کرده همراه تیم به قطر رفته و این معنایش عدول از اخطار است .چهارما در نامه خود به فسخ اشاره نکرده بلکه خواستار رضایت نامه (اقاله و جدایی توافقی) شده است.  وقتی تشریفات ماده ۱۴ مکرر رعایت نشده مشخص است فیفا چه رایی خواهد داد. ما در باشگاه تلاش کردیم او متوجه اشتباهاتش شود اما نپذیرفت و کار خودش را کرد.

در مقررات ایران هیچ ماده ای که بتوان با استناد آن قرارداد را به دلیل مطالبات معوقه فسخ کرد وجود ندارد. ماده ۱۳ جریمه عدم پرداخت مطالبات بازیکن را برای باشگاهها تعیین کرده و  اخطار ده روزه در آن ذکر شده و تعویق یکماهه را مدنظر دارد.اما هیچ بحثی در خصوص فسخ قرارداد در آن نیست.

ماده ۲۹ در مورد مسائلی که مقررات ایران درباره آن وضع قاعده و قانون نکرده به مقررات فیفا ارجاع داده است. فیفا هم در ماده ۱۴ مکرر به صراحت نوشته که اولا باید پرداخت مطالبات دو‌ماه به تعویق افتاده باشد و ثانیا حداقل یک مهلت ۱۵ روزه با اخطار کتبی به باشگاه داده شود.

چنانچه خلیل زاده بعد از بازگشت از قطر اخطار ۱۰ روزه داده باشد بازهم فسخ او موجه نیست و مطابق قانون مطرح نشده است.

 

       سایه سنگین محرومیت بر سر شجاع و الریان

  سایه سنگین محرومیت بر سر شجاع و الریان+عکس

             

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر