jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۴۵۲ ۲۴ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۷

فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف یک مورد پرونده پولشویی به ارزش ۹۴۰ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال و دستگیری یک متهم در این رابطه خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از سایت خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از پایگاه خبری پلیس علیرضا مظاهری اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی و اعلام شکایت مبنی بر اینکه فردی بدون اطلاع وی اقدام به افتتاح حساب به نام او و اعضای خانواده‌اش کرده، بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت.
کشف پرونده پولشویی ۹۴ میلیارد تومانی در خراسان شمالی
وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان اقدامات اطلاعاتی و پلیسی خود را در این رابطه بدون فوت وقت آغاز کردند، افزود: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد، فردی که اقدام به افتتاح حساب در یکی از بانک‌های شهر بجنورد به نام اعضای خانواده شاکی کرده، به مدارک هویتی آنان دسترسی داشته است.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه کارآگاهان با تلاش مستمر در این رابطه موفق شدند فرد موردنظر را شناسایی کنند، ادامه داد: با بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد، متهم باهدف سودجویی و خریدوفروش سهام بیشتر از کارگزاری‌های بورسی اقدام به این کارکرده است.
مظاهری بابیان اینکه متهم بلافاصله در حین انجام فعالیت مجرمانه خود با رصد اطلاعاتی دقیقی که توسط کارآگاهان شکل‌گرفته بود، در منزلش دستگیر شد، تصریح کرد: این فرد تاکنون ۹۴۰ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال با سوءاستفاده از حساب بانکی شاکی و اعضای خانواده‌اش اقدام به پولشویی کرده بود.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه متهم بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد، خاطرنشان کرد: شهروندان باید مراقب باشند تا مدارک هویتی خود را در اختیار افرادی که نمی‌شناسند قرار نداده و ضمن توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس، در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله موضوع را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر