نرخ بیکاری در بسیاری از کشورهای جهان به بالاترین میزان خود در 3 دهه اخیر رسیده است و دلیل آن چیزی نیست جز شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و ورشکست شدن اقتصادهای مختلف در سطح کره زمین.
کد خبر: ۱۲۷۷۲۸۹

به گزارش جام جم آنلاین ، برآوردهای آماری و تحلیل رکورد اقتصادی کشورهای مختلف جهان نشان می دهد که کارگران چهار کشور بریتانیا، آلمان، فرانسه و ایتالیا به شدت تحت فشار هستند.

آمار آمریکا مشخص نیست چون عدد بزرگی تلقی می شود که برای مشخص کردن آن هنوز باید زمان صرف شود.

به هر حال پس از بررسی این برآوردهای اقتصادی مشخص شد که از زمان شروع پاندمیک کرونایی در بریتانیا 19 درصد از کل جمعیت کارگران این کشور مشاغل خود را از دست داده اند.

در آلمان که البته نسبت به بریتانیا کمتر با کرونا دست و پنجه نرم کرد اوضاع بدتر است. اعمال قوانین قرنطینه ای 23 درصد از جمعیت کارگران این قدرتمندترین قطب اقتصادی اروپا را از کار بیکار کرد.

ایتالیا نیز با آمار بیکاری 29 درصد از کارگران روبرو است.

فرانسه بدترین موقعیت را در میان کشورهای اروپایی دارد. 41 درصد از جمعیت کارگران این کشور اروپایی شغل خود را از دست داده اند و بیکار شده اند.

موارد فوق به آمار مربوط به بیکاری کارگران در قطب های اقتصادی اروپا محسوب می شد اما آمار مربوط به افزایش نرخ بیکاری در جهان متفاوت است.

آمریکا بدترین وضعیت ممکن را دارد. نرخ بیکاری در سومین کشور پرجمعیت جهان از 3.7 درصد به 10.4 درصد رسیده است.

ایتالیا بعد از آمریکا نیز رده دوم بدترین نرخ بیکاری را در اختیار دارد. نرخ بیکاری از 10 درصد به 12.7 درصد رسیده است.

نرخ بیکاری فرانسه هم با افزایش یافته و از عدد 8.5 درصد به 10.4 درصد افزایش یافته است.

کانادا هم اوضاع بدی از لحاظ نرخ بیکاری دارد. نرخ بیکاری در این کشور قبل از شیوع ویروس کرونا 5.7 درصد بود اما اکنون در دوران کرونایی 7.5 درصد است.

بریتانیا هم به عنوان یکی از مراکز پاندمیک کرونایی روزهای بدی را از لحاظ بیکاری پشت سر می گذارد. نرخ بیکاری در این کشور از 3.8 درصد به 4.8 درصد افزایش یافته است.

کشور آلمان هم با نرخ بیشتری از بیکاری روبرو شده، از عدد 3.2 درصد به 3.9 درصد.

بازار کار ژاپن نیز بابت پاندمیک کرونایی به شدت آسیب دیده است به طوری که از 2.4 درصد به 3 درصد رسیده.

برچسب ها: کرونا ویروس شیوع
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها