ارتش لبنان اعلام کرد که در جریان بازرسی و پاکسازی محل انفجار در بندر بیروت، بیش از ۱۳۰۰ کیلوگرم مواد محترقه را کشف کرده است.
کد خبر: ۱۲۷۶۴۶۶

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، ارتش لبنان روز جمعه در بیانیه ای که در صفحه کاربری خود در توئیتر منتشر کرد، گفت: به دنبال بررسی واحدهای ارتش در بندر بیروت حدود ۱۳۲۰ کیلوگرم مواد محترقه که در ۱۲۰ جعبه کارتن بسته بندی شده بود، در یکی از انبارهای بندر کشف و ضبط شد که واحد مهندسی بلافاصله این مواد را خنثی کرده است.

ارتش لبنان امروز نیز در حساب توئیتری خود اعلام کرد که عملیات پاکسازی مناطق آسیب دیده از انفجار بندر بیروت ظرف ۱۵ روز آینده توسط ۲۵۰ کمیته متشکل از ۱۰۰۰ افسر و۵۰۰ مهندس عمران انجام خواهد شد.

ارتش لبنان افزود: پاکسازی ۸۵ هزار و ۷۷۴ واحد آسیب دیده در حال انجام است و نیازی به تیم اجرایی بیشتری نیست.

در ادامه توییت ارتش لبنان آمده است: کشورهای دوست، سازمان های غیردولتی و تمام کسانی که مایل به امدادرسانی در این عملیات هستند می توانند از نتایج پاکسازی دقیق و شفاف آگاهی یافته و با هماهنگی فرمانده ارتش آن را به اشتراک بگذارند.

در همین حال فرماندهی ارتش تأکید کرد که پرونده مفقودین در این انفجار تا زمانی که جستجوها در این منطقه ادامه دارد، بسته نخواهد شد. وی خاطرنشان کرد که در میان ۹ نفر از مفقودین این حادثه، ۷ لبنانی و ۲ سوری هستند.

در ۴ آگوست (۱۴مرداد)، انفجار بزرگی بندر و بخشی از مرکز شهر بیروت را تخریب کرد که دست کم ۱۹۰ نفر کشته شدند. علت انفجار ذخیره سازی ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم قابل انفجار در شرایط نامناسب اعلام شد.

انبارها و سیلوهای بتونی در اثر این انفجار تخریب شدند. این در حالی است که ارتش لبنان پیش تر نیز از کشف ۴.۳۵ تن نیترات آمونیوم در نزدیکی ورودی بندر بیروت خبر داده بود.

 

کشف محموله جدید مواد محترقه در بندر بیروت (+عکس)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها