Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۴۹۴ ۰۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۳

ایتالیا نیز به جمع کشورهایی پیوست که آزمایش بالینی واکسن بالقوه خود برای مقابله با "کروناویروس" را آغاز کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، قرار است آزمایش بالینی واکسن کروناویروس ایتالیایی‌ها در سطح گسترده‌تر در موسسه ملی اسپالانزانی برای بیماری‌های عفونی در رم انجام شود.
سرمایه‌گذاری این واکسن توسط وزارت تحقیقات و منطقه لاتزیو ایتالیا انجام شده است.
 
" فرانچسکو وایا"(Francesco Vaia)  مدیر بیمارستان اسپالانزانی روز گذشته گفت: امروز تست واکسن کرونا روی اولین داوطلب ایتالیایی انجام شد. من به این موضوع افتخار می‌کنم و بسیار راضی هستم. اگر همه برنامه‌ریزی‌ها به درستی پیش رود و ما این آزمایش بالینی را طی سال به اتمام برسانیم، می‌توانیم تا بهار آتی این واکسن را در سطوح تجاری در دسترس داشته باشیم.
 
وایا ادامه داد، نکته کلیدی که باید طی آزمایشات انسانی مشخص شود، این بود که آیا واکسن عوارض جانبی به همراه دارد یا خیر و آیا در بدن افراد آزمایش شونده، آنتی بادی تولید می‌کند یا خیر؟
اولین داوطلب این آزمایش که واکسن را دریافت کرد، یک مرد ۵۰ ساله از رم بود که گفت مشتاقانه منتظر آزمایش بالینی واکسن بوده است. قرار است او به مدت ۱۲ هفته تحت نظر قرار بگیرد و پس از چند روز واکسن
به تدریج به داوطلبان بیشتر تزریق شود که تعداد آن‌ها ۴۵ فرد سالم در سنین ۱۸ تا ۵۵ سال است.
 
گفته شده ۵ هزار نفر برای دریافت واکسن ثبت‌نام کرده بودند ولی تنها کسانی انتخاب شدند که در ایده‌آل‌ترین وضعیت سلامتی قرار دارند.
 
واکسن ایتالیایی کروناویروس از جمله چندین واکسنی است که در تلاش برای محافظت مردم جهان از کووید-۱۹ توسعه داده شده است.
 
هم‌اکنون در سطح جهان چندین واکسن وجود دارند که تایید نشده‌اند و چندین واکسن نیز در مراحل مختلف توسعه قرار دارند.
 
علاوه بر این، ایتالیا با شرکت داروسازی "استرازنکا"( AstraZeneca) یک توافق‌نامه امضا کرد تا تامین ۳۰۰ میلیون دوز از واکسن‌های آزمایشی متفاوت که این شرکت با همکاری دانشگاه آکسفورد توسعه می‌دهد را برای ایتالیایی‌ها تضمین کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش