jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۴۹۴   ۰۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۳

ایتالیا نیز به جمع کشورهایی پیوست که آزمایش بالینی واکسن بالقوه خود برای مقابله با "کروناویروس" را آغاز کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، قرار است آزمایش بالینی واکسن کروناویروس ایتالیایی‌ها در سطح گسترده‌تر در موسسه ملی اسپالانزانی برای بیماری‌های عفونی در رم انجام شود.
سرمایه‌گذاری این واکسن توسط وزارت تحقیقات و منطقه لاتزیو ایتالیا انجام شده است.
 
" فرانچسکو وایا"(Francesco Vaia)  مدیر بیمارستان اسپالانزانی روز گذشته گفت: امروز تست واکسن کرونا روی اولین داوطلب ایتالیایی انجام شد. من به این موضوع افتخار می‌کنم و بسیار راضی هستم. اگر همه برنامه‌ریزی‌ها به درستی پیش رود و ما این آزمایش بالینی را طی سال به اتمام برسانیم، می‌توانیم تا بهار آتی این واکسن را در سطوح تجاری در دسترس داشته باشیم.
 
وایا ادامه داد، نکته کلیدی که باید طی آزمایشات انسانی مشخص شود، این بود که آیا واکسن عوارض جانبی به همراه دارد یا خیر و آیا در بدن افراد آزمایش شونده، آنتی بادی تولید می‌کند یا خیر؟
اولین داوطلب این آزمایش که واکسن را دریافت کرد، یک مرد ۵۰ ساله از رم بود که گفت مشتاقانه منتظر آزمایش بالینی واکسن بوده است. قرار است او به مدت ۱۲ هفته تحت نظر قرار بگیرد و پس از چند روز واکسن
به تدریج به داوطلبان بیشتر تزریق شود که تعداد آن‌ها ۴۵ فرد سالم در سنین ۱۸ تا ۵۵ سال است.
 
گفته شده ۵ هزار نفر برای دریافت واکسن ثبت‌نام کرده بودند ولی تنها کسانی انتخاب شدند که در ایده‌آل‌ترین وضعیت سلامتی قرار دارند.
 
واکسن ایتالیایی کروناویروس از جمله چندین واکسنی است که در تلاش برای محافظت مردم جهان از کووید-۱۹ توسعه داده شده است.
 
هم‌اکنون در سطح جهان چندین واکسن وجود دارند که تایید نشده‌اند و چندین واکسن نیز در مراحل مختلف توسعه قرار دارند.
 
علاوه بر این، ایتالیا با شرکت داروسازی "استرازنکا"( AstraZeneca) یک توافق‌نامه امضا کرد تا تامین ۳۰۰ میلیون دوز از واکسن‌های آزمایشی متفاوت که این شرکت با همکاری دانشگاه آکسفورد توسعه می‌دهد را برای ایتالیایی‌ها تضمین کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها