jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۷۳۹۰۴   ۳۰ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۳:۳۴

بیش از یک سال است که شرکت چینی هواوی و شرکای آمریکایی آن، مجوز‌های موقتی به منظور همکاری و ادامه روابط تجاری میان خود دریافت کرده‌اند. این مجوز چندین بار تمدید شد، اما اعتبار آن از روز گذشته به پایان رسید و به عبارتی منقضی شده است.

هرچند، بر اساس قوانین دولت آمریکا تمامی اسمارت‌فون‌های هواوی که قبل از تاریخ 16 می 2019 تولید شده‌اند، آپدیت‌های امنیتی گوگل و نرم‌افزارهای این شرکت را دریافت می‌کنند. البته اگر هواوی در سازگاری تلفن‌های جدید خود با سرویس‌های گوگل تغییری ایجاد کند، قوانین گوگل و دولت ایالات متحده آمریکا را نقض کرده است و گوگل نمی‌تواند هیچ بروزرسانی نرم‌افزاری یا امنیتی را در اختیار این شرکت قرار دهد. به زبان ساده‌تر باید بگوییم که هواوی در این مسیر نباید تقلب کند، چرا که از سوی دولت آمریکا و گوگل با مجازات‌های شدیدتری مواجه خواهد شد.

به علاوه، با اتمام زمان مجوز موقت هواوی این امکان وجود دارد که تلفن‌های تولید شده قبل از 16 می 2019 نیز آپدیت‌های جدید گوگل را دریافت نکنند. زیرا گوگل قبل از ارایه هر آپدیت به هواوی باید آن را تایید کند و با توجه به ممنوعیت تجارت و نبود مجوزهای لازم، این کار امکان‌پذیر نخواهد بود. به یاد داشته باشید که این موضوع یک فرضیه احتمالی است.

با وجود تمامی مسائل مطرح شده، بسیار بعید به نظر می‌رسد که این سناریوها حداقل برای دستگاه‌های قدیمی‌ هواوی اجرا شوند و احتمال وقوع آن‌ها کم است.

تاکنون هیچ یک از مقامات رسمی هواوی یا وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا درباره این موضوع اظهارنظر نکرده‌اند و ما نمی‌دانیم که آیا این مجوز عمومی موقت یکبار دیگر تمدید خواهد شد یا خیر.

منبعGSM Arena

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر