jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۷۰۹۳۸   ۲۱ تير ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۰

گل های دو بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران در میان نامزدهای بهترین گل تیم‌های آسیایی در تاریخ جام جهانی قرار گرفته است.

به گزارش جام جم آنلاین ، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در دو هفته اخیر، 20 گل تاریخی تیم‌های آسیایی در تاریخ جام‌های جهانی را در دو نظرسنجی به رای کاربران خود گذاشت.

گل‌های مرحوم ایرج دانایی‌فرد به اسکاتلند در جام جهانی 1978 و مهدی مهدوی‌کیا به آمریکا در جام جهانی 1998 هر کدام در یکی از این نظرسنجی‌ها حضور داشتند و به ترتیب به مقام‌های دوم و اول رسیدند.

اکنون سایت AFC نظرسنجی نهایی خود برای انتخاب بهترین گل تاریخ آسیایی‌ها در جام‌های جهانی را منتشر کرده که گل‌های دانایی‌فرد و مهدوی‌کیا در این نظرسنجی با هشت گل دیگر رقابت می‌کنند.

گل‌های فیصل الدخیل از کویت به چکسلواکی (جام جهانی 1982)، احمد راضی از عراق به بلژیک (جام جهانی 1986)، سعید العویران از عربستان به بلژیک (جام جهانی 1994)، کیسوکه هوندا از ژاپن به ساحل عارج (جام جهانی 2014)، تیم کاهیل از استرالیا به هلند (جام جهانی 2014)، فهد الغشیان از عربستان به سوئد (جام جهانی 1994) و سون هیونگ‌مین از کره جنوبی به مکزیک (جام جهانی 2018)، سایر نامزدهای عنوان بهترین گل تاریخ تیم‌های آسیایی در جام‌های جهانی هستند. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر