jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۸۶۹۲ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۶:۴۶

نیروی هوایی آمریکا از آزمایش موفق یکی از جدیدترین بمب‌های اتمی خود بر روی یک فروند جنگنده اف-15 در صحرای نوادا خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، آمریکا جدیدترین بمب اتمی خود را چندی قبل بر روی یک فروند جنگنده «اف-15 ایگل» با موفقیت آزمایش کرد.

این نخستین بار است که سازگاری یک جنگنده اف-15 ایگل با طرح جدیدی از بمب اتمی آمریکا مورد تأیید قرار می‌گیرد.

در این آزمایش این جنگنده با بمب «بی61-12» منطبق شد. این دو هواپیما در ماه مارس (فروردین) در منطقه آزمایشی «تونوپا» در «نوادا» این ماموریت را انجام دادند.

نیروی هوایی آمریکا در نوبت و ابتدا از مسافت حدود 1000 پایی و با سرعت نزدیک به صوت یک ماکت بمب اتمی را پرتاب کرد و سپس از فاصله 25 هزار پایی نیز این کار انجام شد و در هر دو مورد بمب‌ها با موفقیت به اهداف اصابت کردند.

ارتش آمریکا قصد دارد در آینده بمب‌های بی61-12 خود را جایگزین نمونه‌های قبلی کند. یک مقام نظامی آمریکا از آزمایش موفق این بمب جدید در کنار جنگنده اف-15 ایگل ابراز خرسندی کرد.

چندی قبل نیز رسانه‌های آلمانی از عملیات مخفیانه ارتش آمریکا جهت ارتقا 20 بمب اتمی خود در آلمان خبر دادند.

نشریه «اشپیگل» در این باره نوشت که این عملیات مخفیانه در پاییز سال 2019 انجام شد و طی آن 20 کلاهک اتمی بمب «بی-61» آمریکا مستقر در پایگاه هوایی «بوخل» آلمان به مدت 2 روز به ایالات متحده فرستاده شدند تا نرم افزارهای جدید بر آنها نصب شود.

به نوشته اشپیگل، دولت آلمان نیز همکاری لازم با آمریکا را انجام داد و به مدت 48 ساعت منطقه ممنوع ایجاد کرد و ارتش خود را 48 ساعت در حالت آماده باش قرار داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر