jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۸۰۰۸ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۸

شبکه چهار سیما به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت امام خمینی(ره) ویژه برنامه‌های «مصیر»، «امام ما»،««قیام روح الله» و مستند «ملاقات در مدار بسته» را پخش می‌کند.

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از روابط عمومی شبکه چهار سیما، شبکه چهار سیما، به مناسبت فرا رسیدن ۱۴ خرداد، سی ویکمین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ویژه برنامه های مختلفی را به شرح ذیل تدارک دیده است.

گفتگو با دکتر عماد افروغ در «مصیر»

ویژه برنامه «مصیر» به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، چهارشنبه 14 خرداد، ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
موضوع ویژه برنامه «مصیر» در سالروز رحلت امام خمینی (ره)، «عدالت در اندیشه امام خمینی (ره)» است. به همین بهانه دکتر عماد افروغ، پژوهشگر، نویسنده و استاد دانشگاه در خصوص جایگاه عدالت در اندیشه امام خمینی، فاصله عدالت در جامعه امروز با آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی و همچنین جایگاه و حقوق مردم و مستضعفان در حکومت اسلامی با مصیر به گفت و گو می‌نشیند.
برنامه «مصیر»، پیش‌تر به بررسی ابعاد اندیشه و عمل متفکران مسلمانی چون؛ امام موسی صدر، شهید بهشتی، شهید مطهری، آیت الله مصباح یزدی و...پرداخته است. در این ویژه برنامه اندیشه امام خمینی (ره) خواهد پرداخت.
مجموعه« مصیر» به تهیه کنندگی کاوه امیری جاوید، پژوهشگری هدی محمدی و اجرای محمد مهدی ابراهیمی نصر در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید می‌شود.

مستند ترکیبی «امام ما»
گروه سیاسی شبکه چهار سیما ویژه برنامه دو قسمتی «امام ما» را 14 و 15 خرداد ساعت 13:30 روی آنتن می برد.
مستند دوقسمتی «امام ما» به بیان برخی از نظرات و دیدگاه های حضرت امام خمینی (ره) در باب مفاهیمی همچون عدالت اجتماعی عدالت اقتصادی اخلاق سیاسی و... می پردازد.
در این مستندها از نظرات کارشناسانی همچون دکتر کوشکی، دکتر ابراهیم فیاض و دکترصدرا ، به همراه پخش سخنان رهبری و تصاویر آرشیوی استفاده شده است.

مستند «ملاقات در مدار بسته»
امام، چند روز قبل از ارتحالشان در بیمارستان بستری بودند و دوربین مدار بسته ای دائما ایشان را نظاره می کرد. تصاویر این دوربین، لحظات خاصی را رقم زده است.روزهای بستری شدن امام خمینی (ره) در بیمارستان از نگاه دوربین مدار بسته اتاق ایشان در این مستند به تصویر کشیده شده است.
مستند «ملاقات در مدار بسته» به کارگردانی به کارگردانی امیرحسین خلیل‌زاده روز چهارشنبه 14 خرداد ساعت 17:30 پخش می شود.
این مستند به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر، نویسندگی مهدی جوزایی و با صدای ناصر طهماسب در خانه مستند انقلاب اسلامی تولیدشده است.
مستند «ایرانشهر»
مستند «ایرانشهر» در زمان ۴۳ دقیقه به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا کاشانی اسدی ساخته شده است. این مستند با موضوع دوران تبعید مقام معظم رهبری در سال ۱۳۵۶ در شهرستان ایرانشهر بوده و به حضور ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و یادآوری خاطرات خوش آن دوران با مردم می‌پردازد.
این مستند پنجشنبه 15 خرداد ساعت 17 پخش می شود.

مستند «قیام روح الله»
مستند «قیام روح الله» به تهیه کنندگی مهدی علیپور روز پنجشنبه 15 خرداد ساعت 22:30 پخش می شود.
در این مستند صحبت های آقایان جواد منصوری و سید حمید روحانی محقفق و پژوهشگر در خصوص واقعه ی 15 خرداد پخش می شود.همچنین آقایان رسیمان چیان، شجاع فرد و دکتر قهاری از فعالان سیاسی قبل از انقلاب در خصوص این رخداد ها تا پیروزی انقلاب اسلامی صحبت می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر