jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۷۹۸۷ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹  |  ۰۰:۰۵

پرویز برومند در گفت‌وگو با جام‌جم: صحبت از تعطیلی لیگ خجالت‌آور است

وقتی قلیان می‌کشند، نگران کرونا نیستند؟!

پرویز برومند، همیشه رک و پوست کنده حرف‌هایش را زده است. دروازه‌بان سابق استقلال برخلاف خیلی‌ها که می‌گویند فوتبال و لیگ‌برتر نباید شروع شود.

او می‌گوید:«فوتبال هم مثل بقیه مشاغل.تازه خیلی از پروتکل‌های بهداشتی در فوتبال رعایت می‌شود که در کوچه و خیابان چنین چیزی‌هایی را نمی‌بینیم.لیگ‌برتر را برگزار کنند و همه‌چیز تمام شود.»برومند در حالی این حرف‌ها را زده که شاید خیلی‌ها از حرف‌های او ناراحت شوند اما به قول خودش:«ناراحتی که ندارد.من حرف بدی نمی‌زنم. می‌گویم در زمین چمن، کشتی‌کج هم که بگیرند کسی کرونا نمی‌گیرد.کرونا از راه قلیان و این چیزها سرایت می‌کند.»

 لیگ‌برتر مدتی به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بود اما حالا با موافقت ستاد مقابله با کرونا قرار است از 29 خرداد مسابقات از سر گرفته شود اما بیشتر تیم‌ها با ادامه لیگ مخالفت کردند و معتقد هستند کرونا برای فوتبالیست‌ها خطرناک است.
هیچ‌کدام از بازیکنان مبتلا شده به کرونا در زمین چمن ویروس را نگرفته‌است. بعضی بازیکنان ساعت‌ها بیرون منزل هستند و رفتار پرخطر هم دارند، اما به ساعت تمرین که می‌رسد، یادشان می‌افتد ویروس کرونا وجود دارد!

در این مدت عکس‌هایی از فوتبالیست‌ها منتشر شده که نشان می‌دهد فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکرده‌ و به تفریح و گردش پرداخته‌اند.
دقیقا همینطور است. خودتان هم می‌دانید بعضی ورزشکاران ما قلیان می‌کشند و هنگام کشیدن قلیان استرسی بابت کرونا ندارند، اما در محیط‌ورزشی دچار ترس می‌شوند و این نمایش‌ها زیبنده نیست. وقتی قبل از بازی از همه تست گرفته شود و کسی مبتلا نباشد، حالا در زمین چمن کشتی‌کج هم بگیرند، چیزی برای انتقال وجود ندارد، پس این‌گونه ابراز نگرانی کردن چه دلیلی دارد؟

در این مدت بسیاری از تیم‌ها هم با برگزاری بازی‌ها بدون‌تماشاگر مخالفت کرده‌اند.نظر شما در این‌باره چیست؟
سازمان‌لیگ اشتباه کرد به لیگ سکته داد. از همان ابتدا اگر بازی‌ها را پشت در‌های بسته برگزار می‌کرد و قبل از هر مسابقه از همه تست می‌گرفت، خود لیگ به جامعه روحیه مثبت می‌داد.

چند تیم‌خصوصی در نامه‌ای تهدید به انصراف و کناره‌گیری از لیگ کرده‌اند.این اتفاق بدون شک حاشیه‌های زیادی به همراه خواهد داشت.
همه مردم از صبح تا شب دنبال کار، زندگی و کسب درآمد برای گذران زندگی  هستند و میانگین درآمد سالانه بسیاری از هموطنان ۳۰، ۴۰ میلیون تومان است، اما بازیکنی که روزی 1.5 ساعت تمرین می‌کند و در سال 4-3 ماه هم تعطیلات دارد و ۲ میلیارد می‌گیرد، فکر می‌کند خونش رنگین‌تر از سایرین است. مگر همه ما در اجتماع با ویروس کرونا مواجه نیستیم؟ پس فوتبالیست‌ها نباید فکر کنند بالاتر و مهم‌تر از سایر اقشار هستند. به نظرم صحبت از تعطیل کردن لیگ خجالت‌آور است.
 
مازیار فیروزی - ورزش / روزنامه جام جم
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر