jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۰۲۱ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۰

پنج شهروند چینی برای چت‌های خصوصی شان در اینترنت در مورد فروش هوآوی به ایران دستگیر شدند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، 5 شهروند چینی برای چت‌های خصوصی‌شان در اینترنت در مورد فروش هوآوی به ایران دستگیر شدند.

دو نفر از این دستگیر شدگان به نیویورک تایمز گفتند، به ترتیب 8 و 3 ماه زندانی بوده‌اند.

زمانی که یکی از کارمندان هوآوی در گروه «وی چت» گفته است می تواند ثابت کند این شرکت به جمهوری اسلامی ایران فناوری فروخته است، تمامی کارمندان پیشین هوآوی در گروه «وی چت» حضور داشتند.

بر اساس اسکرین شات گرفته شده از صفحه چت که توسط نیویورک تایمز دیده شده است، این گفتگو در مورد ایران در 11 دسامبر صورت گرفته است.

چند هفته پس از چت، ماموران امنیتی چین این 5 نفر را دستگیر کرده و در مورد دلیل علاقه شان به این مطلب و دلیل دنبال کردن رسانه‌های خارجی را سوال کردند.

این دستگیری حدود دو هفته پس از اینکه مدیر ارشد مالی و دخترش در کانادا به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران دستگیر شدند، صورت گرفت.

دولت آمریکا هوآوی و مدیر ارشد مالی آن را متهم کرده است که به صورت غیرقانونی تجهیزات آمریکایی و فناوری به ایران ارسال و با فریب بانک‌های آمریکایی پول از این کشور خارج کرده‌اند.

به نوشته نیویورک تایمز، تمامی فروش‌های انجام شده به ایران از سوی هوآوی غیرقانونی نبوده است. «در اصل، تنها اجناس، فناوری یا خدمات با منشا آمریکایی با تحریم‌های آمریکا درگیر هستند. این شرکت اعلام کرده است که فروشش به ایران برای موارد تجاری غیرنظامی بوده و از تحریم‌ها تخطی نکرده است.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر