jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۸۶۶ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۴

چینی‌ها اعلام کردند آزمایش واکسن کرونا بر روی میمون‌ها مثبت بوده‌ و مانع از ابتلای آنها به ویروس شده‌ است!

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم؛ بعد از انتشار اخبار مختلفی از ساخت واکسن کرونا و کارآزمایی آن، هنوز هیچ نتیجه قطعی از ساخت این واکسن برای انسان اعلام نشده است اما در میان این اخبار، چینی‌ها اعلام کرده‌اند که توانستند واکسنی بسازند که از ابتلای میمون به این ویروس جلوگیری کند.

این واکسن از ویروس غیرفعال کرونا ساخته شده است و فرمول به کار رفته در آن یک فرمول قدیمی است.

بعد از آزمایش این واکسن تا الان هیچ عوارضی در میمونها گزارش نشده است.

میمونهای استفاده شده در این آزمایش از نوع «ماکاک» بوده و سه هفته از انتقال ویروس به آنها گذشته و هنوز نشانی از عفونت در آنها نیست.

این آزمایش بر روی میمونها با دوزهای مختلفی از واکسن صورت گرفته است؛ میمونهایی که از دوز بالای واکسن برای آنها استفاده شده هیچ اثری از عفونت نداشتند و میمونهایی که دوز کمتری در واکسنشان مورد استفاده قرار گرفته، مقدار قابل کنترلی عفونت در بدنشان وجود داشته است.

نتایج این تحقیق  در 19 آوریل در سرور bioRxiv منتشر شده است

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش